Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja: Latvijai izdevīgāks būtu ar vienošanos noregulēts breksits

1 komentārs
Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja: Latvijai izdevīgāks būtu ar vienošanos noregulēts breksits
EPA/SCANPIX

Latvijai izdevīgāks būtu ar vienošanos noregulēts “Brexit”, kas nodrošinātu lielāku drošību gan mūsu valstspiederīgajiem Apvienotajā Karalistē, gan mūsu valsts uzņēmējiem, aģentūrai LETA pauda Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

Komentējot Borisa Džonsona gaidāmo kļūšanu par Lielbritānijas premjeru, Tērauda norādīja, ka Džonsons ir “liels “Brexit” piekritējs” un sola panākt rezultātu līdz 31. oktobrim, nepieciešamības gadījumā aizejot no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās. Politiķe norādīja, ka bezvienošanās breksits būtu vissliktākais scenārijs Latvijai.

Tērauda atturējās prognozēt, vai Džonsonam izdosies iegūt parlamenta atbalstu breksita īstenošanai, jo, ņemot vērā politisko situāciju Apvienotajā Karalistē, grūti paredzēt notikumu attīstību. Eiropas lietu komisijas vadītāja pieļāva, ka īstermiņā attiecībā uz lēmumu pieņemšanu par breksitu “paralīze turpināsies”.

Tērauda norādīja, ka Latvijai un Lielbritānijai ir ciešas un draudzīgas attiecības un nav pamata uzskatīt, ka pēc Džonsona kļūšanas par premjeru šajā jautājumā kas mainīsies.

Kā ziņots, Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera vēlēšanās uzvarējis bijušais ārlietu ministrs Džonsons. Viņš automātiski kļūs arī par Lielbritānijas premjerministru un jau trešdien šajā amatā nomainīs Terēzu Meju.

Topošais premjerministrs apliecināja, ka gatavojas īstenot “Brexit” līdz 31. oktobrim.