3 komentāri

Politiskās kultūras līmenis Latvijā krītas – tā atzīst politikas vērotāji. 12. Saeima nestrādā pat vēl pusgadu, taču deputāti paspējuši iesaistīties jau vismaz 10 skandālos: gan nonākuši konfliktā ar likumu, gan nav spējuši sevi savaldīt alkohola reibumā.

Latviju tikko atkal pāršalkuši skandāli, kuros iesaistīti Saeimas deputāti. Parlamentā ceturtdien pat bija norīkoti policijas papildspēki, lai nepieļautu kriminālvajāšanai izdotā deputāta Daiņa Liepiņa atkārtotus mēģinājumus iekļūt plenārsēžu zālē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā dienā atklājās, ka aizdomās turētās statuss noteikts arī deputātei Regīnai Ločmelei-Luņovai, kurai tagad arī draud izdošana kriminālvajāšanai un aizliegums piedalīties Saeimas darbā.

Savukārt jau agrāk policija veica kratīšanu deputāta Sergeja Potapkina dzīvesvietā, jo viņa sieva iesaistīta restorānu tīkla Gan Bei krāpšanas skandālā. Tāpat Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanas skandālā izskanējis deputāta Dzintara Zaķa vārds. Trim deputātiem savukārt radušās problēmas ar alkohola lietošanu.

Šie gadījumi nav izņēmumi, bet drīzāk liecina par likumsakarību.

Nepilnu sešu mēnešu laikā 12. Saeimā bijuši jau aptuveni 10 skandāli.

Politologs Ivars Ījabs piekrīt, ka politiskā kultūra ir jaunās Saeimas vājā puse.

“Šis tikai ilustrē tendenci, ka no Augstākās padomes laikiem cilvēkkapitāla kvalitāte ir nemitīgi samazinājusies. Un tad mēs arī saņemam šādus ļaudis ar šādiem te stāstiem. Es negribu te saukt nevienu vārdā vai lamāt, bet tas, ka mums ir, piedošanu, tik daudz skandālu šīs Saeimas pirmajos darba 4 mēnešos, nu apliecina kaut ko par to, kādus cilvēkus esam ievēlējuši, vai ne? Un, ja Augstākā padome tiešām bija tāds nācijas zieds, kur gudrākās galvas šā vārda nopietnā nozīmē, vai ne, nu tagad mēs dabūnam tādus, kādus mēs dabūnam,” kritisks ir politologs Ivars Ījabs.

Vērtējot plašākā perspektīvā, pašreizējo politisko kultūru intervijā raidījumam 900 sekundes kritizēja arī bijušais Tautas frontes līderis un Augstākās padomes deputāts Jānis Kinna. Atsevišķie centieni kaut ko uzlabot, viņaprāt, bijuši neveiksmīgi, un pašlaik Latvija vienkārši peld līdzi pārējai Eiropai, nespējot definēt savus mērķus.

LNT: Knuts Skujenieks saka ļoti vienkārši – ar to suverenitātes daļu, kas mums ir, mēs neprotam tikt galā. Vai jūs piekrītat?
Augstākās padomes deputāts Jānis Kinna: Principā jā, principā jā. Mēs neprotam labi pārvaldīt savu valsti, neprotam.
LNT: Kā mums trūkst?
Jānis Kinna: Nu es teiktu – gan prāta, gan morālās skaidrības.

http://www.tvplay.lv/parraides/maini-vai-zaude/607416?autostart=true

TOP komentāri

 • Latvietis
  +1 +1 0

  Latvietis

  Vai mums ir izvēle, ko ievēlēt?
  Taču nē.
  Mums piedāvā jau gatavus " pašu labāko" sarakstus???
 • ES
  0 0 0

  ES

  Interesanti, kas veido priekšvēlēšanu partiju sarakstus?Nekad nevienā neesmu redzējusi informāciju par kāda kandidāta saistību ar krimināllietām vai procesiem.Visi balti un pūkaini, bet pēc tam atklājas visādi brīnumi-nodokļi, krāpšanās,daudzsievība utt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl