Komentāri

Daudz kritizēta, kategoriski noliegta, bet joprojām dzīva – tāda ir deputātu individuālo kvotu sistēma, naudas dalīšanai katra gada budžetā. Arī šoreiz, pamatojoties uz individuālo Saeimas deputātu pieprasījumiem, vairāki miljoni eiro tika izdalīti skolu sporta zālēm, bērnu rotaļlaukumiem un baznīcu jumtu remontiem visā Latvijā. Tas naudu “izsitušajam” deputātam ļauj savā dzimtajā pagastā izskatīties kā labajam salavecim, bet opozīcija to kritizē kā slēptu populismu.

9000 eiro jaunam bērnu rotaļlaukumam Jaunpilī, 10 000 jāšanas sporta attīstībai, 20 000 arābu valodas pētīšanai Latvijas Universitātē, 23 000 slimnīcas jumta remontam Mazsalacā – Saeimas komisija divās dienās apstiprinājusi kopā vairāk nekā četrus simtus šādu Saeimas deputātu priekšlikumu par to, kā labāk nākamgad tērēt valsts budžeta naudu vairāku miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visnotaļ mierīgo darba ritmu gan ik brīdi izjauca kāda opozīcijas deputāta priekšlikumi. Apziņa, ka tos neatbalstīs, šiem deputātiem netraucēja iesaistīties kaislīgās debatēs. Piemēram, Artuss Kaimiņš turpināja savu karagājienu pret Latvijas radio Pieci, prasot tam atņemt budžetā paredzēto pusmiljonu eiro.

Rezultātu gan šādas debates nemainīja – gan šis, gan lielākā daļa pārējo opozicionāru priekšlikumu tika noraidīti. Protams, viņi ar to apmierināti nebija, un steidza atgādināt, ka arī šķietami haotiskajos koalīcijas deputātu naudas pieprasījumos patiesībā pastāv visai dzelžaina kārtība. Runa ir par tā sauktajām neoficiālajām kvotām, kas katram valdošo partiju deputātam budžeta veidošanas laikā ļauj izsist 20 000 savai sirdij vai vēlētājiem tuvam projektam.

Arī Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis 20 000 eiro kvotu sistēmas pastāvēšanu vienmēr noliedzis. Tagad viņam bija savs, visnotaļ oriģināls skaidrojums, kādēļ daudzu koalīcijas deputātu prasītā nauda tik glīti iekļaujas 20 000 eiro rāmītī: “Man nāca vairāki deputāti un prasīja – nu kā tad ir ar tām kvotām? Es teic, kvotu nav. Viņi teica – bet mediji saka, ka ir! Nu un rezultātā arī šie apmēram 20 000 ranga priekšlikumi diezgan daudz parādījās. Tā kā, godātie žurnālisti, šoreiz man liekās, ka jūs esat piedalījušies politikas procesā nevis kā atspoguļotāji, bet kā veidotāji.”

Jāpiebilst, ka pēc deputātu pieprasījumiem izdalītas tika arī daudzkārt lielākas summas, piemēram 70 000 eiro regbija sporta popularizēšanai, 465 000 filmas Dvēseļu putenis uzņemšanai, popularizēšanai. Zaļo un zemnieku deputāts Andris Bērziņš tikmēr nepakautrējās palūgt 150 000 eiro paša vadītajam Latvijas Bērnu fondam, un šo naudu arī dabūja.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl