Saeimas deputāti spriedīs par Krievijas parlamenta vēlēšanām

0 Komentāru
Saeimas deputāti spriedīs par Krievijas parlamenta vēlēšanām
LAURIS AIZUPIETIS, F64

Saeimas Ārlietu komisijā pirmdien, 27.septembrī, plānots uzklausīt Ārlietu ministrijas (ĀM) ziņojumu par Krievijas parlamenta Valsts domes vēlēšanām.

Komisijas sēde notiks plkst.14 attālināti.

Ziņojumu sniegs ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) un sēdē piedalīsies arī Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju Valsts domes vēlēšanās valdošā partija “Vienotā Krievija” esot ieguvusi vairākumu. Pēc tās sākotnējām aplēsēm “Vienotā Krievija” varot pretendēt uz vairāk nekā 300 no 450 parlamenta vietām.

Taču opozīcija un neatkarīgie vēlēšanu novērotāji ziņojuši par daudziem pārkāpumiem un sistemātisku krāpšanos vēlēšanu gaitā.

Pirms Krievijas parlamenta vēlēšanām ar opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju saistītās organizācijas tika pasludinātas par “ekstrēmistiskām”, tādējādi liedzot jebkuram to pārstāvim pašam kandidēt vēlēšanās. Izmantojot dažādus citus līdzekļus, kandidēšana tika liegta arī vairumam citu vērā ņemamo opozīcijas pārstāvju.

0 Komentāru