Komentāri

TV3 Ziņu sarunas ar Saeimas deputātiem liecina, ka maksātnespējas administratoriem, visticamāk, tomēr neizdosies atbrīvoties no valsts amatpersonas statusa. Maksātnespējas administratorus par valsts amatpersonām pasludināja šā gada sākumā, lai viņus būtu vieglāk kontrolēt. Interesanti, ka Saeimas Juridiskā komisija pagājušajā nedēļā negaidīti nobalsoja par šā statusa atcelšana, taču atskanot plašai kritikai, deputāti nostāju tagad atkal mainījuši par 180 grādiem.

Par valsts amatpersonas statusa atcelšanu maksātnespējas administratoriem Saeimas Juridiskā komisija nobalsoja pagājušonedēļ. Šādu priekšlikumu iesniedza divi partijas No Sirds Latvijai deputāti, un tas tika negaidīti atbalstīts, jo opozīcijai pieslējās Zaļo un zemnieku pārstāvis Gundars Daudze, bet Vienotības pārstāves Solvita Āboltiņa un Inese Lībiņa-Egnere balsojumā nepiedalījās. Tas nodrošināja vajadzīgo iznākumu, kas izraisīja sašutumu.

Pēc Judina domām, no amatpersonu statusa un izrietošās KNAB uzraudzības, administratorus varētu atbrīvot, tikai liberalizējot profesiju. Proti, ir jāļauj administratorus izvēlēties kreditoriem no plašā juristu loka. Pagaidām šāda reforma vēl nav nobriedusi, tāpēc arī atvieglojumiem nav pamats. Taču līdzīgi kā ar daudz kritizētajām deputātu kvotām, arī maksātnespējas jautājumā deputāti gatavi piekāpties un kuluāros jau izskan pārliecība, ka amatpersonas deklarācijas administratoriem būs jāiesniedz arī nākamgad.

Šaubīties sācis arī viens no strīdīgā priekšlikuma atbalstītājiem, ZZS deputāts Gundars Daudze. Viņam ir savs skaidrojums, kāpēc deputāti tik bieži maina viedokļus. Paši Maksātnespējas administratori tikai rausta plecus, kad dzird jautājumu par deputātu viedokļu maiņām. Par strīdīgo priekšlikumu Saeimai jābalso nākamnedēļ.

Lasi vēl