Saeimas deputāti apņēmušies vērtēt ideju par tautas vēlētu prezidentu

Komentāri

Priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu parlamentā iesniedza opozīcijā esošā Ingunas Sudrabas partija no Sirds Latvijai. Pateicoties vairāku Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātu atbalstam priekšlikums nodots izskatīšanai parlamenta komisijām.

Pārējie koalīcijas partneri opozīcijas  priekšlikumu neatbalstīja, uzsverot, ka iesniegtais likumprojekts ir vāji sagatavots. Turklāt ģeopolitiskās situācijas dēļ šis neesot piemērots brīdis, lai prezidentu vēlētu pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Partija No sirds Latvijai  uzskata, ka Valsts prezidentu ir jāvēl tautai un jāpiešķir arī plašākas pilnvaras. Prezidents par savu rīcību būtu atbildīgs sabiedrības, nevis atsevišķu partiju priekšā, nepieļaujot tautai nepieņemamu lēmumu īstenošanu.

Saeimas deputāti šodien lēma, vai opozīcijas sagatavoto priekšlikumu nodot izskatīšanai parlamenta komisijām. Kategoriski iebilda Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti.

Tomēr pateicoties vairāku atbalstam, opozīcijas virzītais Zaļo un zemnieku priekšlikums nodots izskatīšanai komisijās.

Par Tautas vēlēta prezidenta ideju Saeimā paredzamas asas diskusijas, iesaistot konstitucionālo tiesību ekspertus. Parlamenta aizkulisēs izskan, ka līdz nākamā gada pavasarim, kad  paredzētas prezidenta vēlēšanas, deputāti izmaiņas noteikti nepaspēs pieņemt.

Nākamais prezidents, visticamāk, tomēr vēl tiks ievēlēts ar parlamentāriešu balsīm, liecina prognozes. Tomēr jau nākamajā sēdē Saeimai būs jālemj par citu ar Valsts prezidenta ievēlēšanu saistītu priekšlikumu. Reģionu apvienība rosina prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā.

Lasi vēl