Komentāri

Priekšlikumu par tautas vēlētu prezidentu parlamentā iesniedza opozīcijā esošā Ingunas Sudrabas partija no Sirds Latvijai. Pateicoties vairāku Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputātu atbalstam priekšlikums nodots izskatīšanai parlamenta komisijām.

Pārējie koalīcijas partneri opozīcijas  priekšlikumu neatbalstīja, uzsverot, ka iesniegtais likumprojekts ir vāji sagatavots. Turklāt ģeopolitiskās situācijas dēļ šis neesot piemērots brīdis, lai prezidentu vēlētu pilsoņi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Partija No sirds Latvijai  uzskata, ka Valsts prezidentu ir jāvēl tautai un jāpiešķir arī plašākas pilnvaras. Prezidents par savu rīcību būtu atbildīgs sabiedrības, nevis atsevišķu partiju priekšā, nepieļaujot tautai nepieņemamu lēmumu īstenošanu.

Saeimas deputāti šodien lēma, vai opozīcijas sagatavoto priekšlikumu nodot izskatīšanai parlamenta komisijām. Kategoriski iebilda Vienotības un Nacionālās apvienības deputāti.

Tomēr pateicoties vairāku atbalstam, opozīcijas virzītais Zaļo un zemnieku priekšlikums nodots izskatīšanai komisijās.

Par Tautas vēlēta prezidenta ideju Saeimā paredzamas asas diskusijas, iesaistot konstitucionālo tiesību ekspertus. Parlamenta aizkulisēs izskan, ka līdz nākamā gada pavasarim, kad  paredzētas prezidenta vēlēšanas, deputāti izmaiņas noteikti nepaspēs pieņemt.

Nākamais prezidents, visticamāk, tomēr vēl tiks ievēlēts ar parlamentāriešu balsīm, liecina prognozes. Tomēr jau nākamajā sēdē Saeimai būs jālemj par citu ar Valsts prezidenta ievēlēšanu saistītu priekšlikumu. Reģionu apvienība rosina prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl