Saeimā vērtēs, vai turpmāk Valsts prezidents jāvēlē atklātā balsojumā

4 komentāri

Politiskajā dienaskārtībā atgriezies jautājums par to, kā būtu ievēlams Valsts prezidents. Savākti pietiekami daudz parakstu, lai Saeima izskatītu ierosinājumu prezidentu ievēlēt turpat Saeimā kā līdz šim, bet atklātā balsojumā, nevis aizklāti.

Debates jau izvēršas kaismīgas – savi argumenti ir gan priekšlikuma atbalstītājiem, gan kritiķiem. Un interesanti, ka, diskutējot par to, nacionālā spārna politiķi jau šodien sāka arī pamatīgi kritizēt prezidentu Vējoni par viņa piedāvātajām izmaiņām pilsonības likumā.

Par ierosinājumu Valsts prezidentu Saeimā vēlēt atklātā balsojumā iniciatīvu portālā “manabalss.lv” parakstījās vairāk nekā 11 000 pilsoņu. Vairāki deputāti no Saeimas tribīnes uzsvēra – sabiedrība vēlas zināt, kā deputāti balso par valsts augstākajām amatpersonām, no kurām prezidenta amats šobrīd palicis vienīgais, ko ievēlē aizklāti.

“Mums nav nepieciešams pēkšņi tautas vēlēts prezidents vai viens prezidents ar paplašinātām pilnvarām, kas ar šīm pilnvarām, kas ar šīm paplašinātajām pilnvarām būtu kā princis baltā zirgā, kas pēkšņi mūs visus izglābs. Mums vienkārši ir nepieciešams mūsu Satversmē vārdu aizklāti, nomainīt ar vārdu atklāti un tāds arī pēdējais atlikušais politiskais tirgus par Valsts prezidenta ievēlēšanu vienkārši beigsies,” norāda deputāte Lolita Čigāne.

“Šobrīd Nacionālā apvienība iestājas par atklātām prezidenta vēlēšanām. Jo, ja kāds prezidents, neviena nesaucot vārdā, tiktu ievēlēts ar “Saskaņas” balsīm atklāti, nevis slepeni, tad, iespējams, daudziem vienkāršāk būtu izskaidrot kāpēc viņš iestājas par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem,” sacīja Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Atsevišķi tautas kalpi gan uzsvēra, ka Valsts prezidenta atklātai vēlēšanai Saeimā esot vairāki mīnusi. “Ja mēs runājam nopietni, atklātam balsojumam ir viens trūkums – sponsori var kontrolēt, par ko jūs esat nobalsojuši,” uzskata cits Nacionālās apvienības deputāts Aleksandrs Kiršteins.

“Mums ir jārespektē šie te 11 000, bet nez vai būs labāk un nez vai šie sponsori no šīs mājas aizies prom un nediriģēs tā kā “Rīdzenes sarunās”. Nebūs Rīdzenes, nebūs zooloģiskā dārza. Nu būs frakcijas vadītāja kabinets, kur teiks frakciju vadītājam. Man vajag šādu vai šādu rezultātu,” sacīja partijas “No sirds Latvijai” pārstāvis Ringolds Balodis.

Tikai “sirdslatvietei” Silvijai Šimfai balsojot “pret” un sešiem deputātiem nepiedaloties, vairākums atbalstīja iniciatīvas nodošanu izskatīšanai parlamentā.

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +1 +1 0

  haralds elceris

  jāievēl. saprotams, ka atklātā! nefirmīgi, ka tauta nezina, kuri aļņi iebalsojuši kārtējo ZOOpreziden†u! ja kas, tauta arī elek†orā†s!
 • Irēna Mežale
 • Kenins Zipciks
  0 0 0

  Kenins Zipciks

  pajāt,sen lv pārdota japīšiem.kas tic vēl šai valstij..100 mafiozas,cūči

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl