Saeima TV aprīkojumam plāno tērēt vienu miljonu eiro

1 komentārs

Miljons eiro Saeimas aprīkošanai ar kamerām un konferenču sistēmām. Gaidot savas jaunās telpas, ar iepirkumu šādā apmērā startējis Latvijas likumdevējs, kas skaidro, – arvien biežāk Saeimā tiek rīkotas sanāksmes, tostarp starptautiskas, tāpēc arī nepieciešama tik dārga tehnika. Televīzijas speciālisti gan apšauba tās lietderību.

Kad Nacionālā bibliotēka pārcēlās uz savām jaunajām telpām Gaismas pilī, ēka Jēkaba ielā 6/8 palika tukša, un to noskatīja Saeima, kurai tās līdzšinējās četrās mājās bija kļuvis par šauru. Tieši tur paredzēts izveidot konferenču un sanāksmju telpas, kas būs aprīkotas ar televīzijai cienīgu aparatūru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd ēkā vēl turpinās remontdarbi, kas aizķērušies, tāpēc Saeima šeit varēs ienākt tikai nākamajā rudenī, taču jau tagad tiek domāts par telpu aprīkošanu ar kamerām un konferenču sistēmām. Septembrī izsludinātajos iepirkumos nepilnu pusmiljonu parlaments gatavs tērēt TV aparatūras iegādei, vēl aptuveni tikpat – konferenču nodrošināšanai un tulkojumiem.

Par to sašutis bijušais Latvijas Televīzijas vadītājs Rolands Tjarve, kurš tagad studentiem vada multimediju mācības. Tik lielas summas tērēšana parlamentam esot nesamērīga ar medijiem nepieciešamo finansējumu. “Parlamentam noteikti nevajadzētu tērēt tik daudz naudas un taisīt studijas, kas var sacensties ar profesionālām televīzijas studijām,” viņš uzskata.

Skaties foto:

Acīmredzami nepatīkami pārsteigti par mediju interesi, Saeimas tehnikas nodaļas un administrācijas atbildīgie šodien skaidroja, ka 15 kameras pa piecām katrā no jaunajām sanāksmju telpām nav nekas pārspīlēts. Vai varēja valsts līdzekļus ietaupīt, piesaistot Eiropas fondus, kā to, piemēram, izdarīja Lietuvas Seims, neviens no klātesošajiem tā arī nespēja atbildēt.

Interesants ir konkursa nolikuma punkts par apmaksas veidu – tas notiks vēl šogad, kamēr pati tehnika jāuzstāda tikai nākamgad aprīlī. Saeimas administrācija atzīst, – priekšapmaksa bija vajadzīga tāpēc, ka nauda jāapgūst vēl šogad. Visu aizkavējuši būvdarbi, bet nekādus zaudējumus valstij tas neradīšot. Abi konkursi noslēgsies nākamnedēļ. Pagaidām neviens pretendents savu piedāvājumu vēl nav iesūtījis.

Skaties video:

TOP komentāri

  • Latvijas Antiglobalisti
    +2 +2 0

    Latvijas Antiglobalisti

    Kārtējais farss.Tātad padomājiet vai vajag nākotnē vēlēt par Vienotību un Saskaņu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl