Saeima sāk vērtēt nākamā gada budžetu; Kariņš cer uz atbalstu un izpratni

4 komentāri
Saeima sāk vērtēt nākamā gada budžetu; Kariņš cer uz atbalstu un izpratni
DĀVIS ŪLANDS, F64

Saeima sākusi vērtēt valdības piedāvāto nākamā gada budžeta projektu. Lai ar to iepazīstinātu, Budžeta komisijā otrdien bija ieradies premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), paužot cerību uz Saeimas atbalstu un izpratni.

Iespēju izvaicāt premjeru izmantoja galvenokārt opozīcijas deputāti. Kariņam nācās skaidroties, vai skolotāju algu pieaugums nākamgad tiešām ir atkarīgs no tā, kā sekmēsies cīņa ar naudas atmazgātājiem, par ko pirms nedēļas Saeimā izteicās finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”).

Deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja: “Pedagogu algu palielinājums nākamgad ir plānots gadījumā, ja būs naudas mazgātāji un ja tie līdzekļi tiks pieķerti, iesaldēti un iegūti valsts budžetā. Premjera kungs, cik liela ir šī summa, ko plānojat nākamajā gadā iegūt no noziedzīgiem līdzekļiem? Ar ko pedagogi var rēķināties?”

Uz to Kariņš atbildēja: “Tas būtu tāds vienreizējs gadījums, ko nevar prognozēt. Ja tas būtu, tad tas būtu viens pozitīvs lēmums. Tad varētu kopā sēdēt un domāt, kur vislabāk to naudu ieguldīt. Bet rēķināties ar tādām naudām nevar rēķināties. Ja varētu, tad tas jau būtu prognozēts kā budžeta ienākums, kas tas nav.”

Lai no nākamā gada septembra palielinātu skolotāju algas, kā to paredz likums, budžetā nav atvēlēts ne centa. Tāpat trūkst naudas arī mediķu algu celšanai likumā paredzētajā apmērā. Tāpēc opozīcija jauno budžetu jau nosaukusi par cinisku. Taču ar koalīcijas balsu vairākumu to plānots pieņemt novembra vidū.

4 komentāri