Saeimā prognozē, ka jauno valdību neizdosies izveidot līdz gadumijai

Pievienot komentāru
Saeimā prognozē, ka jauno valdību neizdosies izveidot līdz gadumijai
FOTO: LETA

Līdz ar Laimdotas Straujumas valdības demisiju atklāts arī partiju tirgus jaunās valdības veidošanā. Oficiālas sarunas vēl nenotiek, taču Saeimas kuluāros jau tiek spriests par nākamo koalīciju.

Vispirms gan jātiek skaidrībā, cik partiju tajā būs pārstāvētas. Izskanējis ierosinājums koalīciju paplašināt, taču tas jau tiek vērtēts pretrunīgi.

Valdība ir kritusi, jaunās veidošana jāsāk no baltas lapas. Tā saka Vienotības līdere Solvita Āboltiņa, pamatojot, kāpēc par koalīcijas veidošanu ir jārunā arī ar šobrīd opozīcijā esošo partiju No sirds Latvijai un Reģionu apvienību, kas jau ir sēdējusi pie koalīcija galda, kad Vienotība meklēja atbalstu lēmumam par bēgļu uzņemšanu.

Reģionu apvienību Saeimā pārstāv astoņi deputāti. Frakciju vada Dainis Liepiņš, kuram gan ir liegts piedalīties Saeimas darbā tiesvedības dēļ. Bet redzamākie partijas pārstāvji ir Mārtiņš Bondars un Artuss Kaimiņš.

Viņš šodien atteicās atbildēt uz jautājumiem par valdības veidošanu, jo kā ņirgāšanos uztvēris to, ka bija viens no deputātiem, kura zināšanas par jauno valsts budžetu pārbaudīja LNT raidījums TOP10.

Artusa Kaimiņa uzvedība ne reizi vien nokaitinājusi citus deputātus. Solvitas Āboltiņas ieskatā, Kaimiņš nevar būt šķērslis partijas nokļūšanai valdošajā koalīcijā, taču deputātam būtu jāievēro koalīcijas līgums.

Partijā darbojas arī Inga Vanaga, kuras vadītā Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība rīkoja brīdinājuma streiku, protestējot pret valdību.

Reģionu apvienība pārstāv plašu politisko spēku loku. Apvienībai ir pievienojusies virkne partiju, tostarp sociāldemokrāti, kristīgie demokrāti, partija Par prezidentālu republiku un Latvijas Atdzimšanas partija.

Tās līderis Andris Rubins, kurš vada Latvijas Universitātes Dermatoveneroloģijas katedru, iestājas par koalīcijas paplašināšanu un ir gatavs sniegt arī savu ieguldījumu jaunās valdības darbā.

Uz jautājumu, vai plašais politiskais spektrs, ko pārstāv Reģionu apvienība, to padara par neprognozējamu spēku, Mārtiņš Bondars atbild noliedzoši.

 

Valdības veidošanas oficiālās sarunas vēl tikai priekšā, un pagaidām nekas neliecina, ka process būs raits. Laimdotai Straujumai jau nācies uzklausīt savas partijas biedru pārmetumus, ka viņa demisionējusi Adventa laikā.