Saeima pieņem grozījumus, kas ierobežos maksātnespējas administratoru darbību

Komentāri

Neskatoties uz zvērinātu advokātu draudiem vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā un atsevišķu deputātu priekšlikumiem, Saeima tomēr pieņēmusi likuma grozījumus, kas ierobežos maksātnespējas administratoru darbību.

Šodien Saeimā skatītie grozījumi interešu konflikta novēršanas likumā bija pēdējais šķērslis reformai, kas paredz maksātnespējas administratorus nostādīt līdzās ierēdņiem, kuriem VID jāiesniedz ikgadējās valsts amatpersonas deklarācijas. Apturēt reformu Saeimai lūdza zvērināti advokāti, kuriem tas liegs nodarboties ar ienesīgo rūpalu. Arī debatēs bija dzirdami dažādi viedokļi, vai pastiprināta kontrole par ūtrupes darboņiem būs rezultatīva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Saeimas vairākums uzskatīja, ka reformu atlikt nedrīkst, un, ja būs nepieciešams, uzlabojumus varēs veikt vēlāk. Līdz ar to nākamgad, visticamāk, visai būtiski uz advokātu rēķina saruks maksātnespējas administratoru skaits, un palikušajiem būs jādodas uz VID.
Tomēr vairums deputātu uzskatīja, ka ir nepieciešama pastiprināta kontrole.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl