Saeima pāriet uz darbu attālinātajā režīmā

13 komentāri
Saeima pāriet uz darbu attālinātajā režīmā
KASPARS KRAFTS, F64

No ceturtdienas, 14. oktobra, parlamenta deputāti atsāk darbu attālinātajā režīmā – turpmāk sēdes trīs mēnešus notiks “e-Saeimas” platformā, vēsta “900 sekundes”.

Tostarp deputāti 14. oktobrī izskatīs valdības izdoto rīkojumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Lai arī rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu jau ir spēkā, Saeimai jālemj, vai šo rīkojumu pārapstiprināt vai noraidīt.

Tāpat arī par valsts budžetu nāksies lemt attālināti. Nākamā gada budžetu 14. oktobrī nodos Saeimas izskatīšanai. Finanšu ministrs šoreiz to uz parlamentu nesīs jaunā portfelī, kas simbolizēšot rūpniecību un viedās tehnoloģijas.

Vislielākais papildu finansējums nākamgad budžetā – 130 – miljoni eiro – atvēlēti veselībai. Tāpat prioritāšu sarakstā arī algu celšana mediķiem, pedagogiem un iekšlietu nozarē strādājošajiem. Iecerēts arī palielināt neapliekamo minimumu. Jaunajā valsts budžeta ieņēmumi ir plānoti 10,6 miljardi, bet izdevumi – 12,4 miljardi.

Kā zināms, valstī uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

13 komentāri