Saeimā nogādāts 2020. gada budžeta portfelis

3 komentāri

Turpinot tradīciju, finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) Saeimā nogādājis valsts budžeta portfeli. Par valdībā apstiprināto nākamā gada valsts izdevumu un ieņēmumu projektu galavārds jāsaka Saeimai.

Tradīciju budžeta projektu parlamentā iesniegt, uz Saeimu nesot budžeta portfeli, 1997. gadā ieviesa finanšu ministrs Roberts Zīle. Valsts izdevumi toreiz bija nepilni divi miljardi eiro, tagad tie auguši pieckārt, pirmo reizi sasniedzot desmit miljardus.

Saņemot portfeli, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Budžeta komisijas vadītājs Mārtiņš Bondars (“Attīstībai/Par!”) pauda cerību, ka budžetu Saeima spēs pieņemt līdz valsts svētkiem, 18. novembrim.

“Virs valdības mājas piektdien bija balti dūmi. Es ceru, ka 14. novembrī virs Saeimas būs balti dūmi, un 2020. gada budžets būs pieņemts,” norādīja Bondars.

Vienošanos par to, kam nākamgad prioritāri būtu atvēlama nauda, koalīcijas partijas panāca sarežģītās sarunās, kas ilga vairākus mēnešus.

“Piecas dažādas politiskās partijas ir katra virzījušas savas prioritātes, bet tomēr piekritušas arī kompromisam. Visi ir laimīgi par to, ka kompromiss ir, bet katrs ir mazliet neapmierināts ar to, ka visas prioritātes nav bijis iespējams īstenot,” pauda Mūrniece.

Visneapmierinātākās ar jauno budžetu ir arodbiedrības, kas pārstāv skolotāju un mediķu intereses, jo pietrūcis naudas, lai likumā paredzētajā apmērā šajās nozarēs turpinātu celt algas. Arodbiedrības tāpēc lems par iespēju rīkot protesta akcijas.

3 komentāri