Saeima atbalsta deputāta Kļaviņa kratīšanu

1 komentārs
Saeima atbalsta deputāta Kļaviņa kratīšanu
Foto: f64

Saeima šodien atbalstīja deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) kratīšanu.

Deputātu vairākums (par 61) akceptēja piekrišanu kratīšanai dzīvesvietā, automašīnā, kratīšanas rezultātā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskatei.

Neviens deputāts nebija pret vai atturējies. Vēl 19 deputāti balsojumā nepiedalījās.

Debatēs par šo jautājumu Kļaviņš deputātiem lūdza atbalstīt kratīšanas atļaušanu, solot tiesībsargājošajām iestādēm visu parādīt un izstāstīt. Viņš pauda cerību, ka šī situācija atrisināsies.

Kļaviņš pauda pārsteigumu par šo situāciju. Reizē viņš norādīja, ka jau kādu laiku esot klīdušas baumas saistībā ar to, ka viņš ir nomainījis savu deklarēto dzīvesvietu uz Liepāju. Deputāts uzsvēra, ka Liepājā viņam ir mājas, kur viņš arī uzturas.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka ir pārliecināts par Kļaviņa godaprātu un uzticas tiesībsargājošām iestādēm. Viņš arī mudināja Saeimu atbalstīt šo lēmumu, jo deputāts nedrīkst slēpties aiz imunitātes.

Kratīšana ir izmeklēšanas darbība, kuras saturs ir telpas, apvidus teritorijas, transportlīdzekļa un atsevišķas personas piespiedu pārmeklēšana nolūkā atrast un izņemt meklējamo objektu, ja ir pietiekams pamats uzskatīt, ka meklējamais objekts atrodas kratīšanas vietā.

Kratīšanu izdara nolūkā atrast kriminālprocesā nozīmīgus priekšmetus vai dokumentus.

Kratīšanu izdara tās personas klātbūtnē, pie kuras kratīšana notiek, vai arī šīs personas pilngadīga ģimenes locekļa klātbūtnē.

Šogad februārī izskanēja informācija, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātiem ir tiesības saņemt transporta izdevumu kompensāciju, kuras apmērs atkarīgs no tā, vai parlamentārietis dzīvo Rīgā vai arī cik tālu no galvaspilsētas atrodas deputāta dzīvesvieta.

Kļaviņš par Saeimas deputātu kļuva 2016. gada jūnija vidū. No 2016.gada jūlija līdz oktobrim Kļaviņš transporta kompensācijā saņēma 115 eiro mēnesī, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija.

Savukārt pēc pārdeklarēšanās uz Liepāju politiķa transporta kompensācija, sākot ar 2016.gada novembri, palielinājās – laika posmā līdz 2017.gada decembrim atkarībā no konkrētā mēneša tā bijusi no 560 līdz 736 eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Kļaviņš ir vienīgais tūrisma preču tirgotājas SIA “Gandrs” īpašnieks. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 4,025 miljoni eiro, bet peļņa 17 605 eiro.

Kļaviņš ir arī Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis.

Ar iesniegumu Saeimā vērsusies Ģenerālprokuratūra.

Jau vēstīts, ka ceturtdienas vakarā uz slēgto sēdi sanākusi Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Komisijas sēde ir noslēgusies, pēc tās komentāri netika sniegti.

1 komentārs