Saeimā konstatēti trīs Covid-19 saslimšanas gadījumi

1 komentārs

Saeimā ir konstatēti vismaz trīs saslimšanas gadījumi ar Covid-19, vēsta TV3 Ziņas.

Kā apstiprināja Saeimas Preses dienestā, vienam no Saeimas darbiniekiem 29. oktobrī ir apstiprināta saslimšana ar Covid-19. Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir apstiprinājusi, ka tās pārstāvji Juridiskajā komisijā ir pašizolācijā saistībā ar Covid-19 konstatēšanu kādam komisijas darbiniekam.

Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests

“Patlaban Saeimā apstiprināti trīs saslimšanas gadījumi ar Covid-19, SPKC veiktā epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās. Respektējot ikvienas personas tiesības uz privāto datu neaizskaramību, Saeima nepublisko tādu informāciju, kas ļautu identificēt personu, kuru skārusi saslimšana, kā arī tādu informāciju, kas varētu norādīt uz to personu loku, kuras varētu būt skārusi saslimšana.”

Neoficiāla informācija liecina, ka Covid-19 varētu būt skāris vēl vismaz vienu parlamenta komisiju – Valsts pārvaldes un pašvaldību komisiju. Inficēto vidū deputātu neesot, taču infekcija esot skārusi konsultantus, tāpēc, iespējams, testus nāksies veikt visiem parlamentāriešiem un Saeimas darbiniekiem. Datumā, kad parlamentā varēja atrasties inficētā kontaktpersona, proti, 15. oktobrī Saeimā ir bijusi pamatīga rosība.

Lasi vēl: Vēl vairākiem Saeimas darbiniekiem varētu būt konstatēta inficēšanās ar Covid-19; arī deputātus mudina veikt testus

Ralfs Nemiro, Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs “KPV LV”

“Mums ir bijušas klātienes sēdes gandrīz visiem deputātiem. Slēgtās sēdes, kas var notikt tikai klātienē. Pēc rezultātu saņemšanas konsultanti informēs, kāds ir viņu veselības stāvoklis, noteikti, ja kāds būs inficēts, būs jāpārbaudās visiem deputātiem.”

Jāpiemin, ka marta nogalē visiem deputātiem veica Covid-19 testus, jo ar koronavīrusu bija sasirdzis deputāts Artuss Kaimiņš, par saslimšanu paziņoja arī deputāts Andris Skride.

1 komentārs