Saeimā izveidots jauns amats – ģenerālsekretārs

1 komentārs

Saliedēt Saeimas administrāciju – tas būs viens no galvenajiem parlamenta ģenerālsekretāra pienākumiem. Šāda amata izveidošanu apstiprinājis Saeimas prezidijs, un par pirmo Saeimas ģenerālsekretāri kļūst Latvijas institūta līdzšinējā vadītāja Karina Pētersone. Kāpēc šāds amats nepieciešams?

Bijusī politiķe, kura no 2011. gada sākuma vada Latvijas Institūtu, Karina Pētersone pildīt Saeimas ģenerālsekretāres pienākumus sāks 12. oktobrī. Tomēr jau tagad viņai ir skaidrs, ka darbā būs daudz pārbaudījumu.

“Tas nebūs viegli, jo pašlaik ļoti svarīgi ir saliedēt Saeimas komandu, saliedēt tomēr vienam mērķim. Faktiski arī tas, kas būtu interesanti, mazliet paskatīties attīstības virzienā, līdz šim nav bijis cilvēks Saeimas administrācijā, kurš ir nācis ar tādu varbūt stratēģiskāku redzējumu,” viņa sacīja.

Galvenais ģenerālsekretāra uzdevums būs nodrošināt saskaņotu darbu starp daudzajām parlamenta struktūrvienībām.

“Līdz šim tās visas atsevišķi bija pakļautas prezidijam, kas varbūt radīja arī zināmas problēmas un saskaņas trūkumu. Protams, kas ir pilnīgi jauns, tas ir starptautiskā sadarbība,” sacīja Pētersone.

Latvija tuvējā reģionā bijusi vienīgā valsts, kuras parlamentā šāda amata nav bijis, sacīja Pētersone.

Tikmēr paši Saeimas prezidija locekļi, kuri vēl vakar atbalstīja ģenerālsekretāra amata izveidi, šodien kameras priekšā par savu lēmumu runāt izvairījās. Deputāts Gunārs Kūtris telefonsarunā atzina, ka ideja apspriesta jau sen, taču, no kurienes tā radusies tieši šobrīd, viņš nemācēja teikt.

Tikmēr Saeimas kuluāros tiek runāts, ka jaunais amats izveidots, augot plašumā konfliktam ar Saeimas kancelejas vadītāju Māri Steinu, kurš tiesājas ar parlamentu par darba uzteikumu. Jaunajā administratīvajā Saeimas struktūrā kancelejas direktors būs pakļauts ģenerālsekretāram un būtiski saruks viņa pienākumi, proti, pakļauto nodaļu skaits. Tomēr atalgojuma līmenis, kas pārsniedz 2000 eiro, gan ģenerālsekretāram, gan kancelejas direktoram saglabāsies vienāds, kas liek runāt par plāniem kancelejas vadītāja krēslu zemās lietderības dēļ nākotnē likvidēt.

Skaties video:

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Interesanti darbojas Saeimas vadība-izrādās, jau pasen parakstīti dokumenti par algu palielināšanu sev, bet TV Mūrnieces kundze, naivi acīs skatīdamās,melo, ka tā rakstits likumos(ko Saeima pati agrāk pieņēmusi), bet vini neko nezina, jābalso pēc sirdsapziņas, bla bla bla.Izrādas,nepieciešams jauns amats, kam jāsamierina konfliktējošās grupas(starp pamatā 100 deputātiem un viņus apkalpojošo personālu). Vai nav pārāk lepni apstākļos,kad nauda nepieciešama tik daudzās jomās.Atkal jostas jāsavelk vai nedrīkst atlaist tauta, bet elite laiž pa labi un pa kreisi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl