Komentāri
Saeimā izceļas konflikts starp Kaimiņu un Melbārdi
FOTO: LETA

Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam (LRA) šodien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē radās domstarpības ar kultūras ministri Daci Melbārdi (VL-TB/LNNK). Parlamentārietis noniecinoši un kritiski izteicās par Melbārdes sniegto informāciju, savukārt ministre Kaimiņa izteikumus novērtēja kā vieglprātību un populismu, pieļaujot, ka viņš nav iepazinies ar attiecīgā jautājuma materiāliem.

Melbārde komisijas sēdē iepazīstināja ar Kultūras ministrijas (KM) redzējumu par sabiedrības integrācijas politikas īstenošanu, tostarp sniedzot statistikas datus par integrācijas politikas efektivitāti. Ministre arī pieļāva iespēju izveidot atbildīgo institūciju uzdevumu došanai visām par integrācijas politikas īstenošanu atbildīgajām iestādēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc tam Kaimiņš izteicās, ka 45 minūtes viņam nākoties klausīties – “paradigmas, multikulturālisma politika, budžeti, komisijas, pasūtītie pētījumi, algotie pētnieki, “blablabla, blablabla””. Viņš taujāja, kur ir reāli izdarītās lietas. Viņš norādīja, ka līdz tautai neaiziet tas, ar ko KM nodarbojas. Kaimiņš pauda, ka atslēga ir patriotismā, un taujāja, kā ir ar tiem valsts piederīgajiem, kas aizbraukuši projām. Politiķis norādīja, ka viņi attiecīgajos dokumentos tiek minēti kā “cits bloks”, bet šie jautājumi būtu jārisina kopā. Deputāts piebilda, ka savu jautājumu uzdod “bez pārmetumiem”.

Savukārt Melbārde norādīja, ka par konkrētiem rezultātiem komisijas pārstāvjiem ir nosūtīti materiāli, un, ja deputāts ar tiem nav iepazinies, tad “apgalvot, ka nekas nenotiek, manuprāt, tā ir vieglprātība un klajš populisms”. Ministre aicināja deputātu precizēt, “kas konkrēti nav aizgājis līdz tautai”, uz ko politiķis atbildēja, ka īstenotajos procesos ir pārāk daudz birokrātijas. Melbārde vēlējās uzzināt, vai Kaimiņš ar birokrātiju saprot to, ka nevalstiskās organizācijas rīko pasākumus pēc ļoti atvieglotiem nosacījumiem, uz ko politiķis atbildēja, aicinot nestrīdēties.

Pēc šīs atbildes ministre secināja, ka Kaimiņš nav iepazinies ar nosūtītajiem dokumentiem, savukārt deputāts atbildēja, aicinot neizdarīt pāragrus secinājumus, “esmu iepazinies vai neesmu”. Komentējot deputāta izteikumus, Melbārde skaidroja, ka pastāv politiskā terminoloģija, kuru ir ierasts lietot, un, ja deputāts to nepārzina, tad ministre viņam iesaka to apgūt.

Melbārdei dodoties projām, Kaimiņš viņai novēlēja priecīgas Lieldienas. Arī ministre atbildēja ar to pašu, priecīgus svētkus vēlot gan deputātam, gan viņa kolēģiem.

Iepriekš deputātam Kaimiņam sanākusi emocionāla vārdu apmaiņa vai radušās domstarpības arī ar dažiem citiem politiķiem.

Lasi vēl