Saeimā deputātu sastāvs nozīmīgi pamainījies

0 Komentāru
Saeimā deputātu sastāvs nozīmīgi pamainījies
()

Partija Saskaņa 12.Saeimas vēlēšanās ieguvusi 25 mandātus. Lai arī Saskaņa ir arī šo vēlēšanu formālā uzvarētāja, tas ir par 6 mandātiem mazāk, kā 11.Saeimas vēlēšanās.

No Rīgas vēlēšanu apgabala parlamentā iekļuvuši 13 deputāti – Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Boriss Cilēvičs, Sergejs Mirskis, Ivans Klementjevs, Artūrs Rubiks, Sergejs Potapkins, Igors Pimenovs, Ņikita Ņikiforovs, Mihails Zemļinskis un Igors Zujevs. No jauna parlamentā ievēlētas zvērināta advokāte Jūlija Stepaņenko un biedrības “Zolitūde 21.11” pārstāve Regīna Ločmele-Luņova.
Vidzemes apgabala vēlētāji deputātu krēslus piešķīruši Saeimas deputātiem Sergejam Dolgopolovam, Jānim Ādamsonam un Ivaram Zariņam.
No Latgales Saskaņu parlamentā pārstāvēs jau esošie deputāti Andrejs Elksniņš, Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Marjana Ivanova- Jevsejeva un Raimonds Rubiks.
Kurzemes apgabalā mandātu ieguvis Saeimas deputāts Valerijs Agešins.
Bet no Zemgales saskaņu pārstāvēs Saeimas deputāts Vitālijs Orlovs un Jelgavas novada deputāte Zenta Tretjaka.

Vienotība

Partija Vienotība tikusi pie 23 mandātiem, kas ir par 3 vairāk kā iepriekš – un tie sadalās šādi:
Rīgā Vienotība saņēmusi 7 mandātus un parlamentā strādās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, deputāti Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Aleksejs Loskutovs, Ilze Viņķele un Lolita Čigāne.
7 mandāti arī Vidzemes apgavalā, kas tiek premjerministrei Laimdotai Straujumai, Saeimas deputātam Ainaram Latkovskim, Valmieras mēram Inesim Boķim, bijušajam Eiropas parlamenta deputātam Kārlim Šadurskim, Saeimas deputātiem Jānis Upeniekam, Vilnis Ķirsim un Romualdam Ražukam.
Bet parlamentā atkārtoti NAV iekļuvusi izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.
Latgalē no Vienotības saraksta ievēlēti deputāts Dzintars Zaķis, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un satiksmes ministrs Anrijs Matīss.
Kurzemes apgabalā Vienotībai trīs mandāti, tos saņem deputāti Inese Lībiņa – Egnere un Jānis Junkurs, trešo mandātu saņem ministru prezidentes padomnieks Ints Dālderis.
Pirmā aiz svītras palikusi Saeimas spīkere un vienotības priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.
No Zemgales ievēlēti deputāti Atis Lejiņš, Jānis Reirs un Tukuma mērs Juris Šulcs

Zaļo un zemnieku savienība

Zaļo un zemnieku savienība ieguvusi 21 vietu Saeimā, kas ir par 7 vietām vairāk kā līdz šim.
No Rīgas ZZS pārstāvēs uzņēmējs Guntis Belēvičs un Valdis Kalnozols. Vietu parlamentā saglabājis Saeimas deputāts Kārlis Seržants.
No ZZS Vidzemes apgabalā Saeimas deputāta mandātus varētu iegūt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, deputāts Ingmārs Līdaka, zemnieku līderis Armands Krauze, Pensionāru savienības priekšsēdētājs Andris Siliņš, uzņēmējs un bijušais motosportists Artis Rasmanis un Smiltenes mērs Ainārs Mežulis.
Zemgalē vēlētājs atbalstījis ZZS līderi Augustu Brigmani, labklājības ministru Uldis Auguli, bijušo svarcēlāju Raimondu Bergmani un Saeimas deputātu Andri Bērziņu.
Latgalē pie mandāta varētu tikt aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Saeimas deputāts Rihards Eigims un Balvu novada deputāts Jānis Trupovnieks.
ZZS Kurzemes apgabalā vēlētāju atbalstu ieguvusi Saeimas deputate Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča un Jānis Vucāns, kā arī Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Gundars Daudze un Liepājas domes deputāts Valdis Skujiņš.

Nacionālajai apvienība

Nacionālajai apvienībai arī izdevies uzlabot savu rezultātu, iepriekš tai bija 13 mandāti, bet tagad tā pārstāvēta ar 17 deputātiem.

Rīgā mandātu ieguvusi kultūras ministre Dace Melbārde un deputāti Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs un Ilmārs Latkovskis. Arī Inguna Rībena, kura iepriekš startēja no Vienotības.

No nacionāļu saraksta Vidzemē pie deputāta mandāta, visticamāk, tiks apvienības līderis Raivis Dzintars, deputāti Jānis Dombrava un Ināra Mūrniece, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, ar skandālu Saeimas deputāta mandātu nolikušais Kārlis Krēsliņš un jaunpienācējs Saeimā Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols.
No Nacionālajā apvienības saraksta Zemgalē pie deputāta mandāta, visticamāk, ticis vēsturnieks Edvīns Šņore, kā arī deputāti Imants Parādnieks un vēl viens Vienotību pametušais – matemātiķis Andris Buiķis.
Latgalē nacionālo apvienību, visticamāk, pārstāvēs Saeimas deputāte Inese Laizāne.
Kurzemē pie deputāta mandāta, visticamāk, ticis nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš un Saeimas deputāte Janīna Kursīte-Pakule.

Latvijas reģionu partijai 7 mandāti

Tās populārākais deputāta kandidāts ir aktieris Arturs Kaimiņš, kurš ievēlēts no Rīgas. Vēl Saeimā iekļuvis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics.

No Vidzemes Saeimā, visticamāk ievēlēts apvienības līderis Mārtiņš Bondars un Ādažu domes deputāts Jānis Ruks.
No Zemgales –  uzņēmējs Dainis Liepiņš, savukārt Latgalē deputāts Juris Viļums.
Kurzemē, visticamāk, ievēlēta Nellija Kleinberga.

No sirds Latvijai

Un 7 mandāti arī Ingunas Sudrabas No sirds Latvijai.

Rīgā varētu būt ievēlēti bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba un Jūrmalas pilsētas domes deputāts Romāns Mežeckis.
No Vidzemes Sudrabas partiju varētu pārstāvēt bijušais Satversmes tiesas vadītājs Gunārs Kūtris un diriģents Arvīds Platpers
Zemgalē varētu būt ievēlēts Aivars Meija.
No Latgales saraksta pie deputāta amata varētu būt tikusi Silvija Šimfa, bet no Kurzemes Ringolds Balodis.

0 Komentāru