Saeimā briest ļoti spraigas diskusijas par gāzes tirgus atvēršanu

Komentāri

Spraigas diskusijas par gāzes tirgus atvēršanu otrdien, 19. janvārī, ir gaidāmas Saeimā. Deputāti apspriedīs priekšlikumus, kas iesniegti pirms Enerģētikas likuma grozījumu izskatīšanas galīgajā lasījumā.

Patlaban gāzes tirgus atvēršanu paredzēts īstenot nākamgad, taču atsevišķi līdzšinējās koalīcijas politiķi rosinājuši radikālākas izmaiņas. Tās paredz ļaut jau šogad Latvijā strādāt arī citiem tirgotājiem, ne tikai Latvijas gāzei. Monopoluzņēmums tādā gadījumā draud ar tiesvedību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas gāze iebilst arī pret līdz šim piedāvātajiem gāzes tirgus atvēršanas un uzņēmuma sadalīšanas termiņiem, jo uzskata tos par sasteigtiem. Tikmēr Ekonomikas ministrija turpina strādāt pie ieceres, kas ļaus tādiem lielajiem gāzes patērētājiem kā Latvenergo pirkt gāzi ārpus Latvijas, piemēram, Lietuvā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl