Saeima atkal lems par uzturēšanās atļauju izsniegšanu krieviem

Pievienot komentāru
Saeima atkal lems par uzturēšanās atļauju izsniegšanu krieviem
Foto: Cristian Santinon /Flickr

Saeimas darba kārtībā kārtējo reizi nonācis jautājums par lēmumu pārtraukt uzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Pagājušajā nedēļā balsojumā šī ”Nacionālās apvienības” ideja tika noraidīta, un, iespējams, ka to noraidīs arī šodien, taču to nevar pārliecinoši apgalvot, jo vairākām partijām ir tā dēvētais “brīvais balsojums”

Grozījumi Imigrācijas likumā paredz uz laiku pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašumu iegādi.

1. septembrī jau stājās spēkā izmaiņas šajā regulējumā – to ietvaros līdz 250 tūkstošiem eiro palielināja minimālo vērtību nekustamajam īpašumam, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju. Daļa politiķu norāda – esot pagājis pārāk īss laiks, lai varētu novērtēt, kā šie grozījumi darbojas. Vēl viens arguments ir par naudas apjomu, kas līdz ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu ieplūst valsts budžetā. Tikmēr priekšlikuma iesniedzēji saka – apstākļos, kad Krievija īsteno agresīvu politiku Ukrainā, ir īstais laiks, kad pieņemt šādu lēmumu.