Saeima atbalsta valdības izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 apturēšanai

3 komentāri

Pēc plašām debatēm Saeima apstiprinājusi valdības lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu, kas stājās spēkā pirmdien, 11. oktobrī. Pirms balsojuma uzstājās lielākoties opozīcijas deputāti, asi vēršoties pret to, ka daudziem strādājošajiem vakcinēšanas būs obligāts nosacījums darba pienākumu veikšanai, vēsta TV3 Ziņas.

Vīrusa izplatībai sasniedzot jaunus rekordus, Saeimas sēdes atkal notiek attālināti, kā to arī paredz valdības rīkojums par ārkārtējo situāciju. Pirms balsojuma par rīkojuma apstiprināšanu deputāti visplašāk debatēja par tajā iekļauto pienākumu dažādas jomās strādājošiem vakcinēties.

Vairāki opozīcijas deputāti ir pārliecināti, ka potēšanās nedrīkst būt obligāts nosacījums darba pienākumu veikšanai.

“Ar šo rīkojumu valdība saka, ka tai nav izdevies pārliecināt cilvēkus vakcinēties pietiekamā skaitā, lai novērstu krīzi slimnīcās. Tagad tā izvēlas piespiedu ceļu,” norādīja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis.

“Nozares gaida pragmatisku risinājumu, nevis vienkārši daudz pieminēto pātagu, jo mēs neesam lopi,” savu uzskatu pauda Saeimas deputāte Evija Papule.

Savukārt Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens lēmumu nodēvējis par ne visai gudru: “Šis ir dumjš lēmums, kuru šodien mums ir atsūtījis Ministru kabinets, lai mēs apstiprinātu.”

Arī deputātei Jūlijai Stepaņenko bija savs aicinājums pārējiem kolēģiem Saeimā: “Jūs nedrīkstat atbalstīt šo rīkojumu, jo šādā veidā jūs atbalstīsiet cilvēku segregāciju, cilvēku pazemošanu.”

Savukārt Saeimas Aizsardzības komisijas vadītājs Juris Rancāns par traģisku nosauca, piemēram, ugunsdzēsēju rīcību, kuri pretojas vakcinēties: “Ja jūs baidāties no potes, ko jūs darīsiet reāla ugunsgrēka gadījumā? Tas ir viens jautājums. Nākamais, ko es aicinātu atcerēties visus šos te glābējus, glābēju misija ir glābt cilvēku dzīvības, nevis tās apdraudēt.”

Ar balsu vairākumu Saeima atbalstīja valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, lai gan atsevišķu deputātu vērtējumā valdības rīcība bijusi krietni novēlota.

Lasi vēl – Premjers nepiekrīt pārmetumiem par valdības lēmumu novēlošanos stingrāku ierobežojumu noteikšanā

“Lēmums, ko mēs šobrīd skatām, bija jāpieņem vasarā, kad uz to ar datos pamatotiem argumentiem un prognozēm aicināja veselības ministrs un eksperti. “Ja neko nedarīsim, rudenī delta variants “pļaus” mūsu seniorus,” teica veselības ministrs, bet viņam pārmeta biedēšanu,” atgādināja Saeimas deputāte Krista Baumane.

Un vien retais deputāts debatēs vērsa uzmanību ekspertu izteiktajām bažām, ka valdības ieviestie drošības pasākumi ir nepietiekami, lai iegrožotu vīrusu.

“Cilvēki mirs šīs slimības dēļ tikai tāpēc, ka valdība atsakās pieņemt tādus lēmumus, kas kaut kādā veidā ierobežotu to un kas būtu ekspertu viedokļos balstīti lēmumi,” norādīja Saeimas deputāts Viktors Valainis.

Tikmēr Veselības ministrija sākusi analizēt datus, lai saprastu, cik lielā mērā ieviestie ierobežojumi samazinājuši vīrusa izplatīšanos.

3 komentāri