Šadurskis: “Saskaņas” mērķis ir panākt mazākumvaldību; Latvijai tas būtu sliktākais variants

4 komentāri
Šadurskis: “Saskaņas” mērķis ir panākt mazākumvaldību; Latvijai tas būtu sliktākais variants
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Mazākumvaldība Latvijai būtu viens no sliktākajiem variantiem, jo tā nespēs sasniegt rezultātus, kas jau tagad gaida steidzīgu risinājumu, veidojot 2019. gada valsts budžetu, intervijā “900 sekundēm” pauda izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (JV).

Vērtējot jaunās valdības veidošanas sākuma procesu, kas uzticēts Jaunās konservatīvas partijas (JKP) premjera amata kandidātam Jānim Bordānam, Šadurskis piebilda, ka sarunas par jaunās koalīcijas un valdības veidošanu būs grūtas, jo gaidāmas karstas diskusijas. Tāpat situācija neesot pateicīga, jo minētais process ir jāsāk no nulles, ko pierādīja nesen notikušās Saeimas Prezidija vēlēšanas.

“Prezidija vēlēšanas notika pavisam neparastā gaisotnē, jo tās parasti notiek, ja ir zināmas koalīcijas aprises. Tad tagad veidojas situācija, ka koalīcijas un valdības veidošana notiek “tukšā laukumā”. Jaunajām partijām parlamentā ir tikai 45 balsis un, atstājot tā dēvētās vecās partijas ārpusē, stabilu valdību izveidot nevar, lai gan “Jaunās Vienotības” mērķis ir iekļauties stabilā valdībā, kas var sasniegt konkrētus mērķus,” sacīja ministrs.

Komentējot “Saskaņas” ietekmi valdības izveidē, Šadurskis atzina, ka “Saskaņa” šobrīd spēlē ļoti spēcīgu un interesantu lomu.

Un, manuprāt, “Saskaņas” plāns ir mazākumvaldība, kas būtu tiešā “Saskaņas” ietekmē. Un “Saskaņa” ārkārtīgi veiksmīgi no sava skatpunkta nospēlēja Prezidija vēlēšanās, Saeimas Prezidija vēlēšanās. Nu, es teiktu tā, lielā mērā sakūdot jaunās un vecās partijas un veidojot tādus tā kā blokus – JKP kopā ar Kaimiņa partiju un tad pārējās latviskās partijas tā kā atsevišķi. Nu, “Saskaņa” ļoti veiksmīgi, manuprāt, tīri makjavelliski nospēlēja, brīžam piedaloties, brīžam – nepiedaloties vēlēšanās, atdodot savas balsis tādā veidā, lai rastu, nu, lai nebūtu, teiksim tā, latviskās partijas vienā blokā un “Saskaņa” – otrā. Es teiktu, ka gudri no sava mērķa viedokļa.

Saruna ar Kārli Šadurski

4 komentāri