Šadurskis: Nekādas izmeklēšanas nebūtu, ja Citadeles pārdošanā būtu piesaistīts Krievijas kapitāls

Komentāri

”Mani neatstāj aizdomas, – ja būtu piesaistīts nevis ASV kapitāls, bet Krievijas kapitāls, tad šādas izmeklēšanas komisijas nemaz nebūtu,” komentējot Saeimas lēmumu izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar bankas Citadele pārdošanu, sacīja Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis no Vienotības.

Tajā pašā laikā viņš pauda pārliecību, ka izveidotā komisija nebūs ”tik bezjēdzīga kā visas pārējās”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš arī ironizēja, ka lielas cerības šajā izmeklēšanas komisijā rada Ingunas Sudrabas (No sirds Latvijai) dalība šajā komisijā.

”Viņa ļoti labi zināja situāciju bankā. Man bija iespēja izlasīt Valsts kontroles ziņojumu par Parex bankas pārņemšanu. Tas bija iznīcinošs un satriecošs. Gaidīju, ka būs daudz krimināllietu, bet nebija nevienas. Droši vien, ja tagad I. Sudraba vadītu šo komisiju, mūs sagaidītu ļoti labi rezultāti. Vēlu veiksmes,” ironizēja K. Šadurskis.

Tikmēr I. Sudraba akcentēja, ka Valsts kontrolei nekad nav bijušas tiesības kā tiesībsargājošai iestādei.

K. Šadurskis akcentēja, – I. Sudraba reiz darbojās arī Parex bankā kā viceprezidenta vietniece klientu kreditēšanas jautājumos līdz 2004. gada decembrim.

”Es ceru, ka nekļūdos, un jūs bijāt tajā Ministru kabineta sēdē, kur par diviem latiem Parex banku nopirka, bet jūs neiebildāt. Jums tiešām ir daudz informācijas par šo darījumu,” sacīja deputāts.

K. Šadurska un I. Sudrabas saķeršanos Citadele un Parex bankas pārdošanas jautājumos skaties šajā video!

Saeima ceturtdien, 13. novembrī, nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar bankas Citadele pārdošanu.

Komisija izveidota, lai izvērtētu valstij piederošo 75% bankas Citadele akciju pārdošanas procesa virzību, pārdošanas cenas un tālākpārdošanas aizlieguma termiņa noteikšanas kritērijus, akciju pārdošanas līgumā iekļautos noteikumus, izdevumus pārdošanas konsultantiem un sabiedrisko attiecību pakalpojumiem pārdošanas procesā.

Lasi vēl