Šadurski krievu skolu aizstāvji iesauca par “melno Kārli”. Uz ko viņš kā ministrs būs spējīgs tagad?

1 komentārs

Vienu no valsts attīstībai svarīgajām jomām – izglītību – topošajā valdībā Vienotība nolēmusi uzticēt politikas veterānam Kārlim Šadurskim. Pašreizējo ministri – no Iespējamās misijas nākušo Mārīti Seili – Vienotība vairs nevēlas. Šadurskim šī būs atgriešanās izglītības ministra amatā.

Pirms vairāk nekā desmit gadiem viņš nozarē izraisīja satricinājumus ar tā dēvēto krievu skolu reformu. Tagad politiķis revolucionāras izmaiņas nesola, tomēr ne visi ar to ir mierā, jo stagnāciju izglītības sistēmā nevēlas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 2002. līdz 2004. gadam izglītības ministrs Šadurskis reformēja mazākumtautību skolas. Toreiz pēc tā saukto krievu skolu aizstāvju uzsaukuma ielās notika protesti. Šadurski iesauca par “melno Kārli”.

Šadurskim izdevās panākt, ka mazākumtautību skolās 60% mācību vielas ir jāpasniedz latviešu valodā. Kļūdams atkal par ministru, viņš neatbalstīs Nacionālās apvienības ideju par pilnīgu pāreju uz valsts valodu visās valsts un pašvaldību skolās no 2018. gada.

Foto

Potenciālā izglītības ministra primārais uzdevums būšot trīs mēnešu laikā pabeigt darbu pie pedagogu atalgojuma jaunā modeļa, lai jau septembrī skolotāji saņemtu vidēji par 10% vairāk. Skolotāju arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga cer, ka solījumi par algu pielikumu pedagogiem nav pārspīlēti.

Izglītības ministrijā Mārītes Seiles laikā sākts darbs pie vēl vienas – mācību satura reformas, kas paredzēja daudzas no padomju laikiem mantotās mācību metodes aizstāt ar labākajām Rietumeiropas tradīcijām. Mācības galvenokārt notikšot skolā: mājas darbu tikpat kā vairs nebūšot. Šadurskis šajā plānā vēl nav iedziļinājies.

Skolēnu vecāku organizācijas pārstāvji uzskata, ka izmaiņām mācību saturā ir jābūt ministra vienai no galvenajām prioritātēm.

Kritiski Šadurska kandidatūru vērtē arī bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis. Šadurska vadībā reformas izglītības nozarē nenotikšot. Šadurskis paziņojis, ka viņa mērķis nemaz neesot veikt revolucionāras un sasteigtas reformas. Šadurskis atbalstītu ministrijas pārdēvēšanu par Izglītības zinātnes un sporta ministriju. Arī zinātniekiem lielāku valsts finansējumu potenciālais ministrs vēl nesola.

Video

TOP komentāri

  • tecere
    0 0 0

    tecere

    Apsurds vinam neko nevar vairs uzticet un vispar nevienam no VIENOTIBAS lieliem solitajiem kas sen jau visu salaidusi deli nevar uzticeties tie visi tuksi solijumi kas jau soliti gadiem pirms velesanam un pectam mus kartejo reizi pievil un ka vel

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl