Sabiedrība nogurusi no politiskā tirgus; aicina deputātus rītdienas balsojumā neshēmot

Komentāri

Sabiedrība ir nogurusi no šā politiskā tirgus, un atklāti aicina deputātus rītdienas balsojumā neshēmot. Šādu lūgumu Saeimas priekšsēdētājai izteikuši kampaņas mansprezidents.lv veidotāji. Viņi šodien uz Saeimu nāca ar biezām dokumentu kaudzēm. Mans Prezidents akcija noslēgusies ar pārliecinošu Mārtiņa Bondara uzvaru.

Precīzi norunātajā laikā Jēkaba ielas galā parādījās kampaņas Mans Prezidents.lv organizatori, gājiena priekšgalā nesot plakātu ar rezultātiem. Saeimas spīkerei viņi bija apsolījuši nodot visu 14 tūkstošu 648 cilvēku balsis, kuri atsaucās akcijai un starp piedāvātajiem variantiem izvēlējās savu prezidentu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viszemāko popularitāti interneta balsojumā izpelnījušies tie kandidāti, kuri nominēti visvēlāk – partijas Saskaņa Sergejs Dolgopolovs un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais Raimonds Vējonis. Savukārt pārliecinošu uzvaru izcīnījis visaktīvākais “kampaņotājs”, Reģionu apvienības virzītais Mārtiņš Bondars.

Lai arī rezultātu tiešā veidā akcija nespēj ietekmēt, atsaucība Latvijas mērogiem bijusi ārkārtīgi augsta. Balsotāju bijis tik daudz, ka tie satilptu 300 pasažieru autobusos. Vai, sastājoties vienā rindā, veidotu 30 km garu ķēdi – tas ir kā no Rīgas līdz Jūrmalai.

Tomēr arī kampaņas organizatori atzīst, ka rītdienas balsojumam nav obligāti jāsakrīt ar šo rezultātu, jo tas nebūt nav visu Latvijas iedzīvotāju viedoklis.

Valsts prezidentu Latvijā ievēl parlaments, balsojot aizklāti ar vēlēšanu zīmēm. Tāpēc nebūs zināms, kurš tautas kalps kā nobalsojis.

Lasi vēl