Komentāri
Rinkēvičs: Prezidentūras trio pamatprioritāte ir ES ekonomiskā izaugsme
Foto: LETA

Mūsu prezidentūras trio pamatprioritātes ir Eiropas Savienības (ES) ekonomiskā izaugsme, ES lomas stiprināšana gan globālā, gan reģionālā nozīmē un trio sadarbība, valstīm citai citu papildinot, šodien par godu Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūrai ES Padomē notikušajā pasākumā sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ārlietu ministrs minēja, ka šodien Latvija pirmo reizi sāk savu ES dienaskārtības noteikšanas pasākumu kopā ar Itāliju un Luksemburgu, kuras jau ir bijušas ES prezidējošās valstis un kurām ir liela pieredze prezidēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rinkēvičs arī norādīja, ka Latvija savā prezidentūrā īpaši koncentrēsies sadarbībai ar Austrumu partneriem – uz Austrumu reģioniem un Centrālāziju -, ES digitālā tirgus attīstību, bezdarba mazināšanu, īpaši jaunatnes vidū, un vienotā tirgus stiprināšanu.

Tāpat ministrs oficiāli paziņoja, ka Latvija prezidentūrai ir gatava. “No šodienas mēs sākam aktīvu sadarbību gan ES līmenī, gan mūs prezidentūras trio līmenī,” sacīja Rinkēvičs. Kā ziņots, Latvija par prezidējošo valsti ES Padomē kļūs no 2015.gada 1.janvāra.

Trio prezidentūru sāk Itālija, kas no šodienas, 1.jūlija, ir prezidējošā valsts ES Padomē. Itālijas vēstnieks Latvijā Džovanni Polici izteicās, ka cīņa ar bezdarbu ir arī Itālijas mērķis. Viņš tagad kā vēl nekad ir sapratis, ka ES prioritātei ir jābūt bezdarba mazināšanai.

Vēstnieks atsaucās uz Itālijas premjerministru, kurš izteicās, ka cīņai ar bezdarbu, it sevišķi jauniešu vidū, ir jākļūst par neatņemamu sastāvdaļu ES identitātē, bez kura nebūtu iedomājama ES stabilitāte.

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) simboliski pasniedza ES karogu, kas vēlāk tika uzvilkts mastā. Šteinbuka norādīja, ka ES karogi tiks pasniegti visām Latvijas pašvaldībām. Viņa sacīja, ka Eiropas stāsts ir ne tikai par naudas līdzekļiem, bet arī par Eiropas vērtībām, retoriski jautājot, kas gan labāk simbolizē Eiropas vērtības, ja ne karogs.

Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Andris Jaunsleinis pauda, ka tikšanās tieši Jūrmalā arī ir ļoti nozīmīga, jo viens no pasākumiem, kas veicināja Padomju Savienības sabrukumu, notika Jūrmalā. Savukārt šodien būs viens no pasākumiem, kas veicinās ES nākotni, jo ES pilsoņi, kas nobalsoja Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ar lielām cerībām skatās uz Eiropas nākotni.

Jau ziņots, ka par godu Itālijas, Latvijas un Luksemburgas prezidentūrai ES Padomē Jūrmalā un Rīgā šodien norisināsies vairāki atklāšanas pasākumi, iepriekš informēja Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts.

Šodien plkst.19 viesnīcas “Berga bazārs” pagalmā norisināsies koncerts, kurā “Trio Colorato” izpildīs Latvijas, Luksemburgas, Itālijas un citu valstu komponistu orģinālkompozīcijas.

Turklāt, lai atzīmētu trio prezidentūras sākumu, no 1.jūlija Rīgas sabiedriskais transports tiks noformēts ar ES karodziņiem.

2015.gada 1.janvārī Latvija kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē, šo godpilno pienākumu pārņemot no Itālijas. Trio prezidentūra nozīmē, ka prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Šī gada 24.jūnijā ES Vispārējo lietu padome apstiprināja nākamo ES Padomē prezidējošo valstu trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – sagatavoto ES Padomes darba programmu 18 mēnešiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl