Rinkēvičs: Latvijas pastāvēšana 101 gadu parāda mūsu spēju pastāvēt un palīdzēt citiem

5 komentāri
Rinkēvičs: Latvijas pastāvēšana 101 gadu parāda mūsu spēju pastāvēt un palīdzēt citiem
OKSANA DŽADANA, F64

Latvijas pastāvēšana 101 gadu parāda mūsu spēju pastāvēt un palīdzēt citiem, piektdien pieņemšana par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai uzsvēra ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Ārlietu ministrijā aģentūru LETA informēja, ka piektdien, sagaidot Latvijas valsts dibināšanas 101.gadskārtu, ārlietu ministrs rīkoja ikgadējo pieņemšanu, kurā bija aicināti Latvijā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, Saeimas deputāti un valdības pārstāvji, Eiropas Parlamenta deputāti un Ārlietu ministrijas sadarbības partneri.

“Mēs zinām, ka katrs valsts stipruma pamats ir tās cilvēki – cik stipri ir cilvēki, tik stipra ir valsts. Mūsu valsts 101 gada vēsture parāda, ka mēs esam spējuši pastāvēt par sevi, par savu valsti un palīdzēt citiem,” uzsvēra ārlietu ministrs.

Ministrijā norādīja, ka tradicionālā ārlietu ministra pieņemšana par godu valsts svētkiem šogad ir īpaša, jo Latvijas ārlietu dienests atzīmē simto gadadienu kopš tā izveides.

Ārlietu ministrs vērsa klātesošo uzmanību, ka Latvijas valsts diplomātiskais dienests ir vienīgā valsts institūcija, kas pastāv nu jau 101 gadu. “Gan neatkarības pirmajā posmā, gan okupāciju laikā daudzviet pasaulē strādāja diplomāti, uzturēdami dzīvu valsts nepārtrauktības ideju,” pauda Rinkēvičs.

Ministrs pateicās kolēģiem, sadarbības partneriem un ārvalstu diplomātiem Latvijā, kā arī novēlēja stiprināt un domāt par mūsu valsti ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

5 komentāri