Rinkēvičs: Latvijai ir būtiski nostiprināt ciešas turpmākās attiecības ar Lielbritāniju

3 komentāri

Ceturtdien, 23.janvārī, Saeimā notika ikgadējās ārpolitikas debates, kurās deputātiem par paveikto un iecerēto valsts ārpolitikā ziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Ministrs šī brīža starptautiskās vides izaicinājumus raksturoja ar rakstnieka un dzejnieka Jāņa Poruka vārdiem – “Visa plašā pasaule ir liela asara”.

Ministrs uzsvēra, ka notikumi pasaulē vistiešākajā veidā ietekmē situāciju Latvijā. Ārlietu debates šoreiz notika nedēļu pirms vēsturiskās Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Līdz ar to debašu uzmanības centrā bija “Brexit”.

“Mūsu valstij ir būtiski nostiprināt ciešas turpmākās attiecības ar Lielbritāniju, ņemot vērā mūsu drošības un ekonomiskās intereses, un nozīmīgo valstspiederīgo kopienu, kas tur dzīvo un strādā. Lai kā dažam labam gribas domāt, taču pēc “Brexit” procesa ES nekļūs par vēstures artefaktu. To līdzās citiem eksponātiem nenovietos Eiropas muzejā Briseles centrā,” norādīja Rinkēvičs.

Kā iepriekš jau vēstīts, Lielbritānijas karaliene Elizabete II ceturtdien apstiprināja likumu par ”Brexit” vienošanos, kas ļaus Apvienotajai Karalistei atstāt ES 31. janvārī.

Lasi vēl – Izskan piedāvājums necīnīties par tautiešu tiesībām Lielbritānijā pēc ”Brexit”, lai mudinātu viņus atgriezties

3 komentāri