Rinkēvičs: Krievijai jāpārtrauc nepamatota vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem un jāatbrīvo aizturētie

2 komentāri
Rinkēvičs: Krievijai jāpārtrauc nepamatota vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem un jāatbrīvo aizturētie
IEVA LEINIŠA, LETA

Krievijai jāpārtrauc nepamatota vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem un jāatbrīvo aizturētie, reaģējot uz Maskavā notiekošo protesta akciju, kurā jau aizturēti vairāki simti cilvēku, mikroblogošanas vietnē “Twitter” norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

“Vēl viena diena, kurā notiek brutāla mierīgu demonstrāciju apspiešana,” ierakstā angļu valodā pauda ministrs.

Viņš uzsvēra, ka Krievijai ir jāievēro savas starptautiskās cilvēktiesību saistības, jāpārtrauc nepamatota vardarbība pret nevainīgiem cilvēkiem un jāatbrīvo aizturētie.

Kā ziņots, policija Maskavas centrā sestdien protesta akcijas gaitā aizturējusi vairākus simtus cilvēku, demonstrantiem Krievijas galvaspilsētas ielās no jauna protestējot pret netaisnīgo izturēšanos pret opozīciju pirms nākamajā mēnesī gaidāmajām pašvaldības vēlēšanām, pavēstīja organizācija “OVD-Info”, kas veic arestu monitoringu.

Visvairāk aizturēto ir Puškina un Trubnajas laukumā, vēsta radio “Brīvība”. Šos laukumus pametuši vairāki policijas auto ar aizturētajiem. Cilvēki aizturēti arī galvaspilsētas bulvāros, kur šodien protesta akcija notika “pastaigas” formātā.

Aizturēto vidū ir ne tikai akcijas dalībnieki, bet arī žurnālisti.

Pirms nedēļas protestu laikā tika aizturēti gandrīz 1400 cilvēki. Savukārt 77 demonstranti aizturēšanu laikā guva dažādas traumas.

Protestu dalībnieki pieprasa nodrošināt taisnīgumu nākamajā mēnesī gaidāmajās vēlēšanās. Amatpersonas līdz šim atteikušas reģistrēt vairākus populārus opozīcijas politiķus. Vairums šo kandidātu un opozīcijas līderu atrodas apcietinājumā kopš pagājušās sestdienas demonstrācijām.

Protestu kustība aizsākās saistībā ar vietēja rakstura problēmām, bet tā jau ir pāraugusi ievērojamā politiskā konfliktā, kāds nav pieredzēts vairākus gadus.
2 komentāri