Komentāri
Rinkēvičs: Gaidāmajam Rīgas samitam ir jābūt praktiskai ietekmei uz ES kaimiņu politiku
FOTO: LETA

Gaidāmajam Rīgas samitam, kas norisināsies maija beigās, ir jābūt praktiskai ietekmei uz Eiropas Savienības (ES) kaimiņu politiku, uzskata Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Šodien preses konferencē pēc Saeimā notikušās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentu Savienības un Eiropas lietu komiteju konferences (COSAC) Rinkēvičs norādīja, ka Rīgas samitam ir jābūt tai vietai, kur Austrumu partnerība, tāpat kā ES sadarbība ar dienvidu kaimiņiem, lielā mērā tiek apspriesta no kopējās kaimiņpolitikas viedokļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šobrīd Eiropas Komisija sadarbībā ar Ārējo dienestu ir sākusi zināmu šīs kaimiņpolitikas pārskatīšanas procesu,” skaidroja ministrs, piebilstot, ka pirmie rezultāti varētu būt zināmi jau Rīgas samita laikā.

“Es domāju, ka mums no šī pārskata būtu jāņem kaut kas tāds, ka varētu palīdzēt attīstīt tieši Austrumu partnerību un tālāk strādāt attiecībā arī uz dienvidu reģioniem,” sacīja Rinkēvičs, “ja mēs vēlamies tiešām efektīvu ES politiku gan austrumos, gan dienvidos, abas kaimiņpolitikas ir jāskatās vienoti.”

“Mēs nevaram raut deķīti uz savu pusi, dienvidu kolēģi raus deķīti uz savu pusi, jo beigās tas deķītis vienkārši pārplīsīs. Mums visiem ir jāmēģina kaut kādā veidā līdzsvarot intereses un izaicinājumus, kas ir būtiski mums,” norādīja Rinkēvičs. “Mēs esam ļoti tuvu Ukrainai. Mēs redzam situācijas attīstību Ukrainā kā ļoti reālu apdraudējumu gan mūsu drošībai, gan reģiona kopējai drošībai. Mēs ļoti labi saprotam arī mūsu dienvidu kolēģus – migrācija, terorisms un notikumi Sīrijā ir vienlīdz būtiski. Šī iemesla dēļ mēs mēģinām to visu turēt līdzsvarā.”

Ministrs atgādināja, ka līdz Rīgas samitam vēl ir aptuveni četri mēneši un līdz tam notiks vairākas diskusijas. “Martā Rīgā ir paredzēta normālā ārlietu ministru sanāksme. Vēlāk martā ir paredzēta Eiropadome, kas jau noteiks zināmas Austrumu partnerības vadlīnijas. Es uzskatu, ja mēs tiešām izvēlamies individuālu pieeju katrai valstij, ja mēs tiešām Rīgā dodam skaidru signālu, ka ES ir ieinteresēta turpināt Austrumu partnerību, šī partnerība arī turpināsies,” uzsvēra ministrs.

“Ir viens kopējs rāmis, ir zināma vērtību sistēma, kuru mēs vēlētos redzēt ar visām sešām Austrumu partnerības valstīm. Bet ir noteikti arī individuāli valstu interešu loki, kas bieži vien nepārklājas. Vēl gan ir daudz jāstrādā, lai Rīgas samits būtu arī praktisks samits,” rezumēja ministrs.

Kā ziņots, COSAC sanāksmi ik pusgadu rīko ES Padomē prezidējošā valsts. COSAC priekšsēdētāju sanāksmē piedalās visu ES dalībvalstu parlamentu Eiropas lietu komisiju priekšsēdētāji, kā arī Eiropas Parlamenta deputāti. Tāpat uz sanāksmi tiek aicinātas citas amatpersonas un eksperti.

Tradicionāli COSAC priekšsēdētāju sanāksmē līdztekus rīkotājvalsts prezidentūras prioritāšu izskatīšanai un citiem jautājumiem tiek izstrādāta COSAC plenārsēdes darba kārtība. COSAC plenārsēde Rīgā notiks no 31.maija līdz 2.jūnijam.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl