Rinkēvičs: Eiropas Parlamenta vēlēšanās daži kandidāti sola absolūtas muļķības

3 komentāri
Rinkēvičs: Eiropas Parlamenta vēlēšanās daži kandidāti sola absolūtas muļķības
REUTERS/SCANPIX

“Eiropas Parlamenta (EP) deputāta amata kandidāti paši strēbs to, ko tagad “vāra”,” šādu viedokli LNT raidījumam “900 sekundes” pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV), komentējot gaidāmās EP vēlēšanas.

Ministrs atzīmēja, ka tikai kā muļķības var novērtēt, piemēram, solījumus par Eiropas Savienības (ES) pensiju fondu vai algu palielināšanu skolotājiem no Eiropas naudas līdz 3000 eiro. Šādos apstākļos mazinoties sabiedrības uzticēšanās politiķiem, kuriem nākamajā EP sasaukumā nākšoties “strēbt to, kas pašlaik tiek savārīts”.

Rinkēvičs domā, ka EP deputāti daudz var ieguldīt darbā pie nākamā ES daudzgadu budžeta, kur Latvijai ir svarīgi, lai tas turpina dot ieguldījumu dzīves līmeņa izlīdzināšanā ES.

Pēc ministra domām, Eiropai nereti ir visai slikts tēls sabiedrības acīs, jo politiķi bieži sliktos lēmumus vai norises cenšas “norakstīt” uz ES līmeņa lēmumiem.

Politiķis gan ir pārliecināts, ka ES nav vērtējama negatīvi, ko apliecinot Lielbritānijas svārstīšanās “Brexit” jautājumā, proti, nespēja izstāties liecinot, cik svarīga valstīm ir ES, pat ja atbalsts dalībai tajā nav pārāk augsts.

“Es domāju, ka “Brexit” jautājums un Lielbritānijas “viena kāja Eiropā, viena ārā”, skaidri parāda, cik ļoti ES, lai kā viņu dažreiz lamātu, ir būtiska pat tādās valstīs, kur atbalsts tradicionāli bijis ne visai augsts. Es gribētu teikt, ka mēs dažreiz pārprotam, kas ir ES. Mēs gribam redzēt ES, kā kaut ko tādu, kas stāv uz vietas. Savienība attīstās līdzi laikam, un kritiski brīži ES vēsturē ir bijuši arī līdz šim. Ne tikai saistībā ar “Brexit”. No tāda viedokļa raugoties, es uz EP vēlēšanām neskatos ar tādām šausmām un pesimismu, kā viens otrs. Domāju, ka  beigu beigās vairākums būs eiropeiskiem, centriskajiem spēkiem, kas darīs visu, lai ES attīstītos,” pauda Rinkēvičs.