Rinkēvičs ar Somijas kolēģi apspriedis rīcību Irānas aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai

1 komentārs
Rinkēvičs ar Somijas kolēģi apspriedis rīcību Irānas aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) telefonsarunā ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto apsprieda turpmākos diplomātiskos soļus, lai nodrošinātu koordinētu rīcību Irānas kopā ar citiem tankkuģa “Stena Impero” jūrniekiem aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Rinkēvičs pateicās Hāvisto par Somijas iesaistīšanos, lai nodrošinātu konsulāro palīdzību aizturētajam Latvijas pilsonim Irānā, jo Latvijai nav vēstniecības šajā valstī.

Irānas varasiestādes joprojām liedz iespēju sazināties ar Latvijas pilsoni, norāda ĀM.

Arī Rinkēvičs aģentūrai LETA teica, ka patlaban nekāda progresa šajā situācijā nav un iespējas sazināties ar Latvijas pilsoni ĀM un tuviniekiem nav bijusi. Tāpat ministrs apliecināja, ka ĀM vēl nav saņēmusi atbildi uz Irānas vēstniecībai Stokholmā iesniegto notu ar aicinājumu atbrīvot Latvijas pilsoni.

Kā ziņots, Rinkēvičs iepriekš norādījis, ka šajā jautājumā ir jāapbruņojas ar zināmu pacietību, jo daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības.

Jau vēstīts, ka Latvijas ĀM apstiprināja, ka Irānas varasiestādes 19. jūlijā Hormuza jūras šaurumā ir aizturējušas kuģi “Stena Impero”, kam ir Lielbritānijas karogs un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais.

Lasi vēlIrāna izplata video, kurā redzama ”Stena Impero” apkalpe

Latvija vērsās pie Irānas, prasot nekavējoties atbrīvot Latvijas valstspiederīgo un pārējo kuģa apkalpi.

Pēc Latvijas ārlietu ministra teiktā, notikušais ir atbilde uz Irānas tankkuģa arestu, jo tas tika vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā. Jūlija sākumā pie Gibraltāra britu varasiestādes arestēja Irānas tankkuģi, kas tiek vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā.