Rimšēviču atlaist nav iespējams, ja vien Latvija vēlas palikt eirozonā

31 komentārs
Rimšēviču atlaist nav iespējams, ja vien Latvija vēlas palikt eirozonā
Foto: LETA

Pie secinājuma, ka Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atlaišana tomēr nav iespējama, nonākusi Saeimas Budžeta komisija.

Tā šodien neatbalstīja “Vienotības” likumprojektu, kas paredzēja izveidot centrālās bankas vadītāja impīčmenta procedūru.

Komisija secinājusi, ka Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru apturēšana, ja viņš ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā, būtu pretrunā Eiropas Centrālās bankas augstajiem neatkarības standartiem. Saskaņā ar tiem centrālas bankas prezidentu no amata var atbrīvot tikai divos gadījumos – ja viņš zaudē saprātu vai stājas spēkā notiesājošs spriedums. Līdz ar to bankas prezidenta impīčmenta procedūra nav iespējama, ja vien Latvija vēlas palikt eirozonā.

Komisija šodien atbalstīja divas mazākas izmaiņas. Likumā noteiks, ka Latvijas Bankas prezidentu var ievēlēt ne ilgāk kā uz diviem termiņiem un kandidātam vajadzēs nevainojamu reputāciju. Līdz šim tādas prasības likumā nebija.

Jāatgādina, ka ideja par impīčmentu deputātiem radās pēc Ilmāra Rimšēviča aizturēšanas. Viņš labprātīgi amatu pamest negrasās.

31 komentārs