Rīgas vicemērs Kleins apsver iespēju pats atkāpties no amata

1 komentārs
Rīgas vicemērs Kleins apsver iespēju pats atkāpties no amata
ZANE BITERE. LETA

Deputātu bloku “Rīgai” pārstāvošais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins apsver iespēju atkāpties no vicemēra amata, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, rīt deputātu bloks “Rīgai” varētu sasaukt arī preses konferenci, lai izklāstītu savu redzējumu par turpmākā darba iespējām koalīcijā.

Jau iepriekš Kleins aģentūrai LETA norādīja, ka neredz iespēju, kā turpināt darbu pašreizējā koalīcijā, ja to turpinās vadīt esošais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR). Savukārt “Gods kalpot Rīgai” no Burova kā mēra nav gatava atteikties.

Kā ziņots, Rīgas domes opozīcijas partijas iesniegušas nepieciešamos parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi un lemtu par abu galvaspilsētas vicemēru atstādināšanu, aģentūrai LETA pastāstīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis. Ārkārtas sēde sasaukta 16.janvārī plkst.17.

Locis norādīja, ka paraksti par Annas Vladovas (S) atstādināšanu opozīcijai bija sagatavoti vēl tad, kad koalīcijas stabilitāte šķobījās iepriekšējā reizē un tagad “eļļu ugunij pielējis” jaunais koalīcijas nesaskaņu vilnis. “Mēs redzam “Saskaņas” un bloka “Rīgai” darbības, Nila Ušakova (S) paziņojumus, un ir skaidrs, ka viņiem iekšienē viss brūk. Opozīcija uzskata, ka arī vicemēriem savi krēsli ir jāzaudē,” sacīja Locis.

Aizvadītajā nedēļā partijas “Saskaņa” un deputātu bloka “Rīgai” politiķi paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstāj uz Burova nomaiņu Rīgas mēra amatā, jo nespēj ar viņu sastrādāties. Partneri iesnieguši parakstus par Burova atstādināšanu.

GKR savukārt uzsvērusi, ka neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja nomaiņu, bet gan aicinās partnerus atkārtoti sēsties pie sarunu galda un mēģināt domstarpības atrisināt.

Pagaidām gan attiecības uzlabot partneriem nav izdevies, un “Saskaņas” un bloka “Rīgai” pārstāvji nepiedalās budžeta veidošanas procesā.

1 komentārs