“Rīgas satiksmes” “konsultants”, kas reizē uzrauga Rīgas vēlēšanas, neapmierināts ar kņadu

10 komentāri

Nesen kļuva zināms, ka Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins piepelnījies “Rīgas satiksmē”.

Monitorējot autostāvvietas, viņš nopelnījis 75 000 eiro. Kokins skaidro, ka pie līguma ticis “tīri nejauši” un nekāds interešu konflikts tur neesot saskatāms.

Esot Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs, viņš trīs gadus konsultēja “Rīgas satiksmi”. Pagājušā nedēļā šī ziņa nāca klajā, raisot lielu rezonansi. Arī Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atzina, ka labuma gūšana no Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) pakļautā uzņēmuma ir ētiski diskutabla.

Kokins ir pretējās domās, viņš TV3 Ziņām norādīja: “Es arī izbrīnīts esmu. Faktiski, tas tiek interpretēts un politizēts pilnīgi greizi. Kāds sakars vēlēšanām ar manas kā privātpersonas darbu?”

Uzņēmuma līgumu ar “Rīgas satiksmi” Kokins noslēdzis teju nejauši. Te neesot iejaukts ne Ušakovs, ne kādi citi politiķi, drīzāk nejaušas veiksmes faktors.

Kokins: Jāsaka, es meklēju papildu darbiņus. Meklēju visur, kur varēju meklēt. Ņemot vērā, ka tā ir zināma mana specialitāte, tad sanāca, ka autostāvvietās tāda iespēja bija.

TV3 Ziņas: Vērsāties pie “Rīgas satiksmes” vai domes priekšsēdētāja?

Kokins: Nu nē! Vienkāršāk. Tīri nejaušības dēļ. Kārtoju lietas autostāvvietās un jautāju, vai ir kas tāds, ko es, kā saistīts ar šo nozari, varētu darīt. Viss.

Kokins beidzis Lauksaimniecības akadēmijā automobiļu saimniecības specialitāti. Kas īsti darbā bija jādara, viņš nedrīkstot atklāt.

Kokins: Nu…kā lai Jums pasaka. Es tā īsti nevaru detaļas izpaust. Līgumā ir noteikts, ka detaļas nav izpaužamas. Bet, nu varbūt, lai būtu skaidrība, tas saistīts ar autostāvvietu monitoringu.

TV3 Ziņas: Tad Jūs vērojāt autostāvvietas?

Kokins: Nu, tā varētu teikt.

TV3 Ziņas: Vai tas nebija darbs uz papīra?

Kokins: Nē, tā bija reāla darbība!

TV3 Ziņas: Cik ilgi bijāt šajās darba attiecībās?

Kokins: Nu, ne jau visu man vajadzētu komentēt!

“Rīgas satiksme” apstiprina, ka līgums bija noslēgts par autostāvvietu monitorēšanu.

Vaicāts, vai šādi līgumi tiešām ir noslepenoti, “Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis TV3 Ziņām norādīja: “Nu nē, nav gan gluži! Es pateicu līguma priekšmetu, darbības, es neredzu nekā slepena.”

Kokins uzskata, ka tiek nepamatoti dēmonizēts. Likums viņam šādu piepelnīšanos neliedz, un to, ka Ušakovs ir “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs, Kokins nemaz neesot zinājis.

“Es tajā brīdī nevarēju zināt, kas ir tas kapitāldaļu turētājs. Tas nav pat tā uzreiz nosakāms,” norāda Kokins.

Līgums ar “Rīgas satiksmi” beidzies pērnā gada nogalē, vairs neesot pagarināts.

Vaicāts, vai mēģinās vēlreiz “Rīgas satiksmē” kādu amatu ieņemt vai citādāk piepelnīties, Kokins pauda: “Droši vien vairs ne. Tāda ažiotāža kā PSRS laikā, – ja tev ASV ir radi, tu esi amerikāņu spiegs! Šobrīd tā situācija izskatās.”

10 komentāri