Rīgas mērs tomēr nesteidzas likvidēt korupcijas skandālā ierauto “Riga.lv”

2 komentāri

Apritējušas jau divas nedēļas, kopš amatā stājies jaunais Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR). Jau pirmajās savas darbības dienās viņš apņēmās sakārtot domes kapitālsabiedrību pārvaldību. Viņš gan sūrojas, ka darbu kavē vājā sastrādāšanās ar vicemēru Vadimu Baraņņiku.

Turklāt trešdien komitejas sēdē Turlais demonstrēja, ka solījums likvidēt korupcijas skandālos ierauto nodibinājumu “Riga.lv” vairs nav viņa prioritāte.

Vēl otrdien jaunais Rīgas domes priekšsēdētājs Dainis Turlais medijos sūkstījās, ka nespēj pilnvērtīgi sākt darbu saistībā domes kapitālsabiedrību pārvaldīšanu, jo no tikšanās vairoties vicemērs Vadims Baraņņiks, kurš izslēgts no “Saskaņas” un tagad pārstāv neatkarīgo deputātu frakciju. Turlajam īpaši svarīgs jautājums esot Emīla Jakrina atsaukšana no “Rīgas satiksme” pagaidu valdes, ko Baraņņiks amatā iecēla bez saskaņošanas.

Tikmēr vicemērs noliedz izvairīšanos, – abi tikušies ceturtdien.

“Absolūti nekādas izvairīšanās, tas bija pārpratums. Viņš man apliecināja, ka joprojām pret mani izturas kā pret priekšsēdētāja vietnieku ar zināmām funkcijām,” norāda Baraņņiks.

Kā citu paveicamu uzdevumu Turlais pavēstījis korupcijas skandālu apvītā nodibinājuma “Riga.lv” likvidāciju. Taču, kad opozīcija trešdienas Finanšu un administrācijas lietu komitejas sēdē aicināja balsot par likvidēšanas sākšanu, mērs nerāvās atbalstīt opozīcijas priekšlikumu. Opozīcija piedāvāja līdz 15. jūlijam sasaukt “Riga.lv” dibinātāju kopsapulci, lai sāktu likvidācijas procesu.

“Tā nav laba prakse iesniegt būtiskus lēmuma projektus pāris stundas pirms un tūlīt uzreiz pieņemt. Mans priekšlikums ir noraidīt šo priekšlikumu projektu izskatīšanai, bet sagatavot uz nākamo komitejas sēdi,” pauda Turlais.

Savukārt Rīgas domes “Vienotības” frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis norādīja: “Revīzijas parāda, ka nauda tiek izplekerēta un labāk ātrāk aizvērt slūžas ciet. Aicinu nevilkt šo lietu garumā.”

Rezultātā deputāti atlika lemšanu par “Riga.lv” likvidēšanu.

Opozīcija arī rosināja veikt neatkarīgu un visaptverošu ārkārtas auditu Rīgas pašvaldības aģentūrās un Rīgas pilsētai piederošajās kapitālsabiedrībās. Šo priekšlikumu deputāti atbalstīja – mēneša laikā jāizstrādā audita uzdevums.