Rīgas mērs sola atkāpties no “Saskaņas” priekšsēdētāja amata, ja viņu ievēlēs Eiroparlamentā

9 komentāri

Pēc Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām partijai “Saskaņa” būs jāmeklē cits vadītājs, to atzinis esošais partijas līderis un Rīgas mērs Nils Ušakovs, kurš lēmumu nomainīt Rīgu ar Briseli pamato ar vēlēšanos pasargāt galvaspilsētu. Tikmēr bijušie partijas biedri Ušakova lēmumu sauc par “gļēvu bēgšanu” un vēlētāju interešu nodošanu.

Februārī Ušakova atbalstam Rīgas mēra krēslā tika rīkots pikets, bet pats politiķis žurnālistiem klāstīja, ka uz Eiroparlamentu nedosies. Taču tagad situācija mainījusies par 180% grādiem. Ušakovs uzsver, ka Rīgu pamet rūpēs par tās iedzīvotājiem, savukārt partijas biedriem vasarā piedāvās meklēt citu vadītāju.

“Noteikti vajadzēs domāt pēc EP vēlēšanām, kā organizēt partijas darbu,” norādīja Ušakovs.

Neoficiāli kā nākamais “Saskaņas” vadītājs minēts Vjačeslavs Dombrovskis, kuram pēdējā brīdī sava vieta Eiroparlamenta sarakstā bijā jāatdod “Saskaņas” sadarbības partnera “Gods kalpot Rīgai” vadītājam Andrim Amerikam. Partijas “Saskaņas” biedri, kuri organizāciju pametuši pēc konflikta ar Ušakovu, uzskata, ka mērs pievīlis savus vēlētājus.

Tikmēr krievu žurnālists Oļegs Ignatjevs uzskata, ka Ušakovs šādi var rīkoties, jo labi apzinās, ka viņa vēlētājam nav alternatīvu par ko balsot. Viņaprāt, Ušakova lēmums kandidēt esot saprotams, jo tikai tā viņš var glābt savu tēlu.

Ignatjevs uzskata, ka šobrīd Ušakova galvenās galvassāpes ir atrast pēcteci Rīgas mēra krēslā. Viņa partija īsti piemērotu kandidātu neesot, tāpēc, iespējams, ka pie amata tiks “Gods kalpot Rīgai”, kas “Saskaņai” būtu liels zaudējums.

9 komentāri