Rīgas mēra amata kandidāts Staķis: Nākamie gadi Rīgai būs iespēju laiks

14 komentāri

Sestdien, 25.jūlijā, Rīgas domes vēlēšanu apvienības “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (AP/PRO) kandidāti, kā arī šo politisko spēku biedri un līderi pulcējās brīvdabas konferencē ar vadmotīvu “Restartē Rīgu!”, lai iepazīstinātu ar AP/PRO piedāvājumu rīdziniekiem.

Lai varētu ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un apkaimju nozīmi pilsētā, AP/PRO ar savu programmu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām iepazīstināja Iļģuciemā, Dzeguškalna estrādē.

Paši politiskie spēki šo pasākumu nosaukuši par brīvdabas konferenci. Te gan neliela problēma – šonedēļ brīvā dabā ir visai slapjš. Lietus mitejās vien par retam. Vieni slēpās zem lietussargiem, citi tieši otrādi – bez apaviem bradāja pa peļķēm un izklaidējās lietū.

Oficiālās daļas sākumā, kad jāpiesaka runātāji, pasākuma vadītāju gan lielā mērā aizēnoja jaunākā AP/PRO atbalstītāja uzstāšanās. Uzrunās gan kandidējošie, gan nekandidējošie politiķi – atbilstoši pašvaldību vēlēšanu specifikai – solīja lielā mērā tās pašas lietas, ko teju visi politiskie konkurenti – zaļāku, atvērtāku, sakārtotāku, labāk pārvaldītu un investīcijām pievilcīgāku Rīgu.

AP/PRO saraksta līderis ir Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs un Saeimas deputāta mandātu nolikušais Mārtiņš Staķis.

“Pilsētas ekonomika un bagāta pilsēta ir ļoti svarīga. Nākamie Rīgai būs iespēju gadi. Latvijas, tas nozīmē arī Rīgas, virzienā plūdis vairāki simti miljonu, un Rīgai ir jāspēj šo naudu dabūt. Es pats sev nespēšu piedot, ja mēs šo izdevību palaidīsim garām,” saka Staķis.

Starp pirmajiem “Rīgas restartētājiem” arī uzņēmējs Mārtiņš Kossovičs un bijusī basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota. Sarakstā iekļauti arī apkaimju aktīvisti.

“Pārmaiņas nenāks, ja mēs gaidīsim uz kādu citu. Mēs esam tās pārmaiņas, kuras esam gaidījuši. Pārmaiņas nav vieglas, bet tās ir iespējamas,” norāda Teikas apkaimes biedrības valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne.

Jaunākās aptaujas AP/PRO sarakstam atklājušas strauju uzrāvienu, jūlija sākumā tas bija otrajā vietā aiz “Saskaņas”.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas notiks 29. augustā. Tām pieteikti 15 saraksti.