Rīgas domes vadība sniega tīrīšanā norāda uz sistēmas un attieksmes problēmām

16 komentāri

Ilgstošā snigšana atkal radījusi problēmas ar sniega tīrīšanu un izvešanu galvaspilsētā, ko jaunā domes vadība nenoliedz, taču attaisnojumu meklē iepriekšējos gados iedibinātajā sistēmā, vēsta TV3 ziņas.

Rīgā tā ir iegājies, ka sniegs ir ikviena sasaukuma, katra mēra spēju pārbaudījums. Un jau pirmā ziema Mārtiņam Staķim rit “pēc pilnas programmas”. To, ka ielas varēja būt tīrākas, var redzēt pat pilsētas centrā, un, jo tālāk no centra, jo nereti bēdīgāk.

“Problēma ir attieksmē, darba organizācijā un iestāžu vadītājos,” problēmu raksturo Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Novelt atbildību politikā ir bieži izmantots paņēmiens. Vienlaikus, priekšsēdētājs un viņa vietnieks ir gatavi parādīt, kāpēc situācijas veidotas. Lūk, piemēram, Kleistu ielas posms Imantā. Dažādās krāsas parāda, cik dažādi dienesti atbildīgi dažreiz par pārdesmit metru tīrīšanu. Un katrs nereti paļaujas uz otru.

“Šī sistēma kā tāda, tā pat ne teorētiski, kur vēl praktiski, nestrādā un ir jāmaina,” secina Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (JV).

Arī Rīgas mērs norāda, ka sistēmas vidū nevar neko mainīt un būtu jādarbojas, drīzāk ugunsgrēka režīmā…

Viens no tā elementiem, ko paredzēts likt lietā, ir mobilā brigāde, kas tīrīs sniegu tur, kur nepieciešam, patlaban un tūlīt. Vienlaikus domnieki neslēpj, ka sniega tīrīšana un izvešana “sit pa pilsētas budžetu” un, iespējams, to vajadzēs pieprasīt vēl.

Visticamāk, tāpēc vēl nedēļas sākumā tika pausts, ka pilnībā sniegu var arī neizvest, kupenas atstājot starp brauktuvi un ietvi. Tagad, kad intensīvi snieg, Ķirsis spiest atzīt – gājējiem tas var traucēt.

“Tur, kur ir gājēju pārejas, krustojumi, tur ir jāved ārā, bet mazākas nozīmes ielas, tur skatāmies no ekonomiskā rakursa,” sprieda Ķirsis.

Sniegs ir problēma un aktualitāte ne tikai ar pašvaldību saistītajās teritorijās. Tas jādara arī privātajiem. Viens no tiem, “Civinity” TV3 ziņām apgalvo, ka pašvaldība norādījusi kur, vest, bet nav zināms, par cik.

Iepriekš tik akūta nepieciešamība pēc sniega izvešanas bijusi pirms deviņiem gadiem. Kā apgalvo uzņēmumā, gājuši ierasto ceļu – interesējušies vietējās izpilddirekcijās.

“Kartē iezīmētas vietas, bet, vai tur kāds organizē izvešanu. Katrs var saprast, kā grib. Vai tur ir un organizē, nevar saprast,” spriež “Civinity Latvija” Dzīvojamo ēku pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Gatis Roze.

Rīgas mērs apliecināja, ka izpilddirektora pienākumu izpildītājam pirmdien jautājis, vai ir kādas grūtības izpilddirekcijās. Staķis teica, ka viņam ir jāpārbauda šī informācija vēlreiz.

Gadījums arī šajā aspektā norāda uz komunikācijas problēmām. Pēc TV3 ziņu intereses aktuālais tarifs par sniega izvešanu noskaidrots – tie 55 centi kubikmetrā.

Ziema ir un paliek Rīgas izaicinājums.

16 komentāri