Rīgas domes sēdēs jautājumu uzdošanai katram deputātam rosina atvēlēt 10 minūtes

1 komentārs

Rīgas domes darba kārtībā atgriezies lielus strīdus radījušais jautājums par laika ierobežošanu deputātu uzdotajiem jautājumiem.

Lai gan iepriekš pieņemtos grozījumus pašvaldības nolikumā Pašvaldību lietu ministrija atzina par nelikumīgiem, galvaspilsētas vadība no savas ieceres nav atteikusies .

Rīgas domes vadība nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu sēžu debašu jautājumā, – rosina atvēlēt 10 minūtes.

Diskusijas par deputātu jautājumu ierobežojumiem Rīgas domes sēdēs aktualizējās pērnā gada decembrī, pašvaldības budžeta pieņemšanas laikā. Opozīcija domes vadību bombardēja ar neskaitāmiem jautājumiem, kā dēļ process pamatīgi ievilkās. Uz to reaģējot, tapa pašvaldības nolikuma grozījumi, kas mēram ļauj deputātu jautājumu laiku ierobežot.

Pret šādiem ierobežojumiem krasi iebilda opozīcija, un arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas tos atzina par nelikumīgiem. Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) no ieceres gan nav atteicies un atbildīgajā Finanšu lietu komitejas sēdē trešdien, 16. maijā, prezentēja savu jauno piedāvājumu.

“Neviena brīvība nepastāv bez zināmiem ierobežojumiem. Nedrīkst braukt bez ātruma ierobežojumiem pa pilsētu, neskatoties kāda tev ir mašīna, Saeimā nevar uzdot jautājumus bez ierobežojumiem, Tallinas domē katrs deputāts drīkst uzdot pa diviem jautājumiem. Līdz ar to tiek piedāvāta nākamā redakcija, kur katram deputātam ir savs limits – 10 minūtes katram deputātam uz vienu lēmumprojektu,” min Ušakovs.

Opozīcija tikmēr sagatavojusi un otrdien iesniedza savus priekšlikumus domes darba efektivizēšanai, un koalīciju aicina sēsties pie sarunu galda, lai kopīgi vienotos.

“Pašlaik līdzšinējais regulējums un darbības stils no Ušakova ir bijis tāds, ka viņš izlemj to, kurš un kā varēs jautāt un runāt. Šie jautājumi būtu kopā jāizskata un jāizrunā normālā sadarbības formā. Tik ilgi kamēr Ušakovs turpina vēl un vēl grozīt nolikumu, nerunājot ar opozīciju, tik ilgi opozīcija ar viņu kopīgu valodu neatrod,” min Rīgas domes deputāts Juris Pūce (LRA/LA)

Jauno regulējumu plānots pieņemt jau pirmdien, 21. maijā, Rīgas domes ārkārtas sēdē.