Rīgas domes Satiksmes departamentā joprojām divi direktori. Algas abiem, bet strādā tikai viens

2 komentāri

Rīgas domei būs jātiek galā ar kārtējo absurdu. Satiksmes departamentā šobrīd ir divi direktori, bet atļauts strādāt tikai vienam, lai gan algu saņem abi. Pagaidām nav skaidrs, kā tieši Rīgas domes vadība plāno izbeigt šo situāciju, jo tiesas paralēlos procesos lēmušas par labu abiem.

Daudzu cilvēku sapnis – nestrādāt, bet saņemt algu – jau pusotru gadu piespiedu kārtā īstenojies Vitālijam Reinbaham, kas uzskatāms par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru. Taču – tikai formāli. Visas tiesu instances tagad ir lēmušas, ka mēram nav bijis juridiska pamata par haosu ielu remontdarbos 2016. gadā atstādināt un atlaist Reinbahu no departamenta vadītāja amata, tomēr Nils Ušakovs norādījis, ka viņam neuzticas un ir radis veidu, kā nepielaist pie amata pildīšanas.

Pusotra gada laikā par nekā nedarīšanu Reinbaham algā izmaksāti vairāk nekā 46 000 eiro. Vienlaikus šajā amatā reāli darbojas un šo pašu algu saņem Reinbaha vietā savulaik Ušakova ieceltais Emīls Jakrins. Reinbahs uzskata, – mērs Ušakovs nelietderīgi tērē rīdzinieku naudu, ja jau tiesas lēmušas par atjaunošanu amatā.

“Bija spiediens, lai es aizietu no amata, bet es tam nepakļāvos. Konkrēti runājot par mobingu, bosingu, varu pateikt, ka tur pat grāmatu var sarakstīt. Es saprotu, ka vienkārši grib no manis atbrīvoties man nezināmu iemeslu dēļ. Man ir domas, kāpēc tā bija,” stāsta Reinbahs.

Reinbahs visu šo laiku – kopš 2017. gada jūlija – katru dienu ieradies darba vietā, taču viņam ir aizliegts iepazīties ar dokumentiem, nedrīkst piedalīties lēmumu pieņemšanā un sapulcēs. Kabinetā nav ierādīts pat dators.

“Es nedrīkstu parakstīt dokumentus, es nedrīkstu veikt darba pienākumus. Vienkārši – man jāatrodas darbā un jāgaida, kad pamainīsies mans statuss.” Reinbahs laiku tukšajā kabinetā izmanto, “lai mācītos un attīstos”.

Lai arī Augstākā tiesa otrdien pieņēmusi galīgo spriedumu, kas ir par labu Reinbaham, tomēr paralēlajā citā tiesvedībā trešdien Apgabala tiesa lēmusi, ka mēram Ušakovam ir tiesības piemērot Reinbaham dīkstāvi. Tas radījis apjukumu, ko atrisināt var tikai pats Ušakovs, izšķiroties, vai tiešām jāturpina noteikt dīkstāvi, kas rada bezjēdzīgu naudas tērēšanu no rīdzinieku kabatām.

“Principā sanāk, ja viņam nebūtu šī dīkstāve, tad viņam būtu jāpilda amata pienākumi Tā kā dīkstāve, ko apstiprina Apgabaltiesas spriedums, līdz ar to spēkā ir rīkojums par dīkstāves esamību. Vadībai ir jālemj, kā rīkoties tālāk, atbilstoši tam spriedumam, ko pieņēma vakar senāts,” skaidro RD Juridiskās daļas vadītājs Jānis Liepiņš.

Reinbahs joprojām neizprot, kā var piemērot dīkstāvi, ja departamentā viss darbojas. Būtu saprotams, ja viņam, piemēram, kā traktoristam vai fabrikas strādniekam saplīstu tehnika un īslaicīgi nebūtu darba. “Nav tā, ka uzņēmumam ir kāda dīkstāve. Mēs redzam, ka iestāde strādā.”

Rast iespēju pašam mēram Nilam Ušakovam komentēt situāciju viņa preses sekretāre nerada. Tika solīts, ka Ušakova konkrētā rīcība būšot zināma līdz nedēļas beigām.

2 komentāri