Rīgas domes opozīcijas partijas uz ārkārtas vēlēšanām sola apvienot spēkus

1 komentārs

Par Rīgas domes (RD) atlaišanu un par ārkārtas vēlēšanām aiz slēgtām durvīm pirmdien sprieda arī valdošās koalīcijas partijas. Lielais jautājums – kādas politiskās savienības izveidosies, lai startētu kopā un kurš startēs saviem spēkiem. Skaidrība par to gan būs tikai tad, kad domes atlaišanas procedūra būs izpildīta.

Valdošās koalīcijas partijas lielā mērā atspoguļo esošās Rīgas domes opozīcijas sastāvu. Jau iepriekšējos gados tā dēvētās latviskās partijas runājušas par to, ka spēki būtu jāapvieno un jāstartē zem kopīga saraksta, lai tiktu pie Rīgas domes atslēgām, tomēr līdz šim politiķi tā arī nav spējuši par to vienoties. Šobrīd gan valstī pie varas esošās partijas aizkulisēs diskutē par to, kā tieši spēkus uz vēlēšanām apvienot.

“Starp Rīgas domes opozīcijas partijām notiek sarunas par kaut kādu spēku konsolidāciju, tātad sarunas notiek, daudzpusējas sarunas. Ar mērķi konsolidēt domes opozīciju, lai velētāju intereses tiktu pēc iespējas labāk pārstāvētas,” pauž premjers Krišjānis Kariņš (JV).

“Mēs esam pārliecības pilni, ka tieši Rīgas domes pašreizējā opozīcija būs tā, kas pārņems varu Rīgas domē. Tā kā skaidrs, ka par sadarbību mēs runājam un runāsim, bet par tālākiem konkrētākiem  soļiem runāsim tad, kad būs skaidrība par RD atlaišanu,” norāda “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

“Vai tas ir viens saraksts, katrai partijai savs vai kaut kādos blokos, tas ir jautājums par to, kādā veidā visefektīvāk mēs varam panākt to, ka panākt to, kas RD vadība mainās, un beidzot Rīga iet saskaņā ar valsti, nevis pret valsti,” pauž Saeimas deputāts Jānis Iesalnieks (NA).

Politiķi šobrīd kārtis vēl neatklāj, solot par kopīgo stratēģiju konkrētāk runāt tikai tad, kad Rīgas dome tiks atlaista.

1 komentārs