Rīgas domes opozīcijai neizdodas panākt Veidiņas atcelšanu no Sociālo jautājumu komitejas vadītājas amata

1 komentārs

Vasara Rīgas domē pagājusi karstos strīdos par to, kurš turpmākos piecus gadus lems Rīgas bērnu likteņus.

Domes vadības centieni pilsētas bāriņtiesas vadītāja amatā bez konkursa pārapstiprināt pretrunīgi vērtēto Aivaru Krasnogolovu opozīciju tik tālu aizkaitinājuši, ka tā piektdien ārkārtas sēdē centās gāzt atbildīgās pašvaldības komitejas vadītāju. Tiesa gan, – neveiksmīgi.

Opozīcijas dusmas izraisīja Rīgas domes sociālo jautājumu komitejas vadītājas Olgas Veidiņas mēģinājums vienpersoniski lemt visu 20 komitejas deputātu vārdā. Tas ir, – Veidiņa bija nosūtījusi vēstuli, ka komisija atbalsta domes vadībai tīkamā Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja Aivara Krasnogolova pārvēlēšanu uz vēl pieciem gadiem. Turklāt atbalsts ir tik pārliecinošs, ka konkurss uz šo amatu nav rīkots. Tikai pajautāt pašiem deputātiem, vai tā ir, viņai bija aizmirsies.

Olafs Pulks
Rīgas domes deputāts (Vienotība)

Es nevaru pateikt, ka viņš ir sliktākais, es nevaru pateikt, ka viņš ir labākais. Tāpēc jau mēs četras frakcijas aicinājām izsludināt šo atklāto konkursu, lai pārliecinātos, ka Krasnogolovs tiešām ir vislabākais. Un tad es varētu ar tīru sirdsapziņu par viņu nobalsot.

Tāpat opozīciju neapmierināja, ka Krasnogolovs virzīts amatam, neprasot atzinumu par viņa darbu no Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, kā to paredz likums. Vēlāk, kad šis atzinums paprasīts, tas bija Krasnogolovam kritisks, tādēļ Veidiņa nodēvēja to par tendenciozu.

Linda Ozola
Rīgas domes deputāte (JKP)

Manā skatījumā, šī kā reiz ir tendencioza interpretācija. Jo atzinums satur tikai faktus, konkrētus skaitļus, konkrētu iesniegumu skaitu, ko viņi ir saņēmuši, piemēram.

Uz to pamatojoties, opozīcija piektdien sasauca komitejas ārkārtas sēdi ar vienu darbakārtības punktu – atlaist Veidiņu no amata. Sēdē valdošās koalīcijas deputāti gan viņu kaislīgi aizstāvēja.

Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova (Saskaņa) norāda: “Viņa pazīst šos cilvēkus jau ilgus gadus, viņa ir piedalījusies bāriņtiesas pilnveidošanā, sekoja līdzi Krasnogolova kunga darbībai ilgus gadus un var novērtēt, kurš kā ir vērts.”

Pati Veidiņa savukārt atzina, ka ir kļūdījusies, formāli neprasot viedokli par Krasnogolova pārvēlēšanu komitejas deputātiem. Tomēr neko sliktu savā rīcībā viņa nesaskatīja.

Olga Veidiņa
Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja (JKP)

Tā ir nejauša kļūda, un neviens valsts reglamentējošs dokuments neprasa pārvēlēt cilvēku, kurš perfekti strādā 10 gadus. Nu nav, es arī ar KNAB sazvanījos, nav tāds dokuments.

Beigu beigās arī deputātu balsojums pārsteigumus nenesa – par Veidiņas atstādināšanu nobalsoja deviņi opozicionāri, kamēr 11 koalīcijas deputāti balsoja pret, tādējādi nosargājot viņas krēslu.

1 komentārs