Rīgas domes komiteju vietnieku algošanai gada laikā tērēs vismaz 160 000 eiro

Pievienot komentāru

Jaunā Rīgas domes koalīcija nolēmusi arī komiteju vadītāju vietniekiem turpmāk maksāt algu, kam gada laikā varētu tikt atvēlēti vismaz 160 000 eiro, vēsta TV3 Ziņas.

Rīgas domē ir astoņas dažādas komitejas, un līdz šim to vadītāju vietniekiem alga par šā posteņa ieņemšanu nepienācās. Jaunā koalīcija nolēmusi kārtību mainīt, norādot, ka to pieļauj likums.

Dome priekšsēdētājs gan sola, ka amati nebūs fiktīvi, jo vietniekiem būs skaidras atbildības jomas, par kurām regulāri būs jāatskaitās arī sabiedrībai.

“Mēs esam lūguši izvirzīt tikai tādus vietniekus, kas patiešām vēlas pildīt šos pienākumus. Tāpat mēs esam vienojušies, ka minimālais reizi ceturksnī tiek sniegti ziņojumi,” skaidroja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”/”Progresīvie”).

Katram komitejas vadītājam būs divi vietnieki, kas nozīmē, ka izveidos 16 jaunas štata vietas. Priekšsēdētājs gan sola, ka vietniekiem atalgojumu ieviesīs tikai no nākamā gada.

Mērs atklāja, ka vietnieka alga pirms nodokļu nomaksas varētu būt aptuveni 600 eiro, kas nozīmē, ka gada laikā visu 16 amatpersonu atalgojumam tērēs ap 160 000 eiro.

Korporatīvās pārvaldības eksperts Andris Grafs norāda, ka jaunus tēriņus var paredzēt tad, ja paralēli ir atrasti veidi citu administratīvo izdevumu samazināšanai. Tāpat, ņemot vērā pašvaldības rūgto pieredzi ar fiktīviem konsultantiem, domniekiem jāspēj garantēt, ka vietnieki tiešām strādās pilna laika darbu.

Ja tas ir tiešām pilna laika darbs, ja par to maksā lielāku atalgojumu un šim amatam uzliek lielāku atbildību un sasniedzamos rezultātus, tad, pretendējot uz šo amatu, jābūt citu amatu savienošanas ierobežojumiem. Ņemot vērā līdzšinējo politisko pārvaldības modeli, darba ir daudz.

Kas ieņems komiteju vietnieku krēslus – pagaidām nav zināms, jo pirmdien, 5. oktobrī, Rātsnamā notika balsošana tikai par komiteju vadītājiem. Pārsteigumu šajā procesā nebija un visi astoņi amati tika sadalīti starp jaunās koalīcijas pārstāvjiem.

“Attīstībai/Par” un “Progresīvie” vadīs četras komitejas, bet partija “Jaunā Vienotība” – divas. Pa vienai komitejai atvēlēts arī Nacionālajai apvienībai un Jaunajai konservatīvajai partijai. Vienai no jaunievēlētajām komiteju vadītājām jau ir idejas, kādus darbus uzticēt saviem vietniekiem. Lasi vēl: Rīgas domes komiteju jaunie priekšsēdētāji apstiprināti amatos

“Viens no maniem vietniekiem attīstības komitejā būs atbildīgs vairāk par “Rail Baltica” virzības jautājumiem, un otrs mūsu izaicinājums ir sadarbība starp Rīgu un Pierīgu un mobilitāte. (..) Otrs cilvēks vairāk skatīsies šos jautājumus,” paskaidroja Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone (“Jaunā Vienotība”).

Patlaban iecerēts, ka gandrīz visus vietnieku amatus ieņems koalīcijas pārstāvji. Izņēmums būs Sociālo jautājumu komiteja, kurā vietnieka amatu iespējams atvēlēs arī kādam no opozīcijas. Kā vienīgais pretendents šim postenim patlaban izskanējis Ainārs Baštiks no partijas “Gods kalpot Rīgai”.

Lasi vēl: Ievēlē jaunās Rīgas domes pastāvīgās komitejas