“Vienotība”: Ušakovam ir selektīva attieksme pret traģēdijām, jo naudu neziedoja, kad ugunsgrēkā Londonā bojā gāja 71 cilvēks

24 komentāri

Traģiskajā ugunsgrēkā Kemerovā cietušajām ģimenēm tiks sniegta finansiāla palīdzība no Rīgas domes budžeta līdzekļiem. Ceturtdien, 29. martā, speciāli sasauktajā Finanšu komitejas ārkārtas sanāksmē deputāti nobalsoja par 50 000 eiro nosūtīšanu uz Krieviju.

Pēc ugunsgrēka Krievijas pilsētā Kemerovā, kurā bojā gāja 64 cilvēki, Rīgas dome nav saņēmusi starptautiskas palīdzības lūgumu, un nav arī pazīmju, ka Krievija pati netiktu galā ar palīdzības sniegšanu bojāgājušo ģimenēm un cietušajiem. Taču lēmumu sūtīt 50 000 eiro uz Krieviju no Rīgas budžeta mērs Nils Ušakovs sauc par simbolisku žestu.

Nils Ušakovs
Rīgas domes priekšsēdētājs (Saskaņa)

Situācija, kad pie kaimiņiem notiek tādas traģēdijas, ir jāparāda arī solidaritāte. Tas ir mans viedoklis. Konsultācijas ar Kemerovas apgabala pārstāvjiem nav bijušas.

Opozīcijas deputāti uzskata, ja jau pat Ušakovs nav sazinājies ar Kemerovas pašvaldību, vai tiešām nauda ir nepieciešama vai kāda cita palīdzība, tad politiķiem šis simboliskais žests būtu jāizrāda no saviem personīgajiem līdzekļiem, nevis no Rīgas kases.

Vilnis Ķirsis
Rīgas domes deputāts (Vienotība)

Varbūt viņiem ir vajadzīgs aizsūtīt kādus apdegumu speciālistus vai pieņemt pie sevis un ārstēties. Tāda praktiska palīdzība.

“Vienotība” gan tomēr nobalsoja par ziedojuma nosūtīšanu uz Kemerovu, jo varbūt tiešām nauda ir vajadzīga. Vienīgie, kuri nobalsoja “pret”, bija deputāti no “Jaunās konservatīvās partijas”, lai arī viņi nenoliedz, ka Kemerovā tiešām notikusi liela traģēdija. Šie deputāti solīja personīgi ziedot naudu.

“Ir viegli būt, tēlot žēlsirdīgu par svešiem līdzekļiem. Ja mēs tiešām gribas palīdzēt, mēs to varam darīt katrs personīgi,” norādīja Rīgas domes deputāts Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija).

“Vienotības” frakcijas vadītājs pārmeta mēram Nilam Ušakovam, kāpēc tad Rīgas dome nesūtīja naudas ziedojumu pērn vasarā uz Lielbritāniju, kad daudzstāvu namā Londonā ugunsgrēkā bojā gāja 71 cilvēks.

Vilnis Ķirsis
Rīgas domes deputāts (Vienotība)

Kaut kā tajos brīžos mēs aizveram acis un īsti neredzam, ka ir nepieciešama palīdzība, bet šoreiz palīdzam. Tas kaut kādā mērā atstāj sajūtu, ka mēs diezgan selektīvi pieejam palīdzības sniegšanai un ka šī palīdzība nav līdz galam motivēta ar patiesiem nolūkiem.

Mērs Ušakovs atbildēja, – Krievija ir kaimiņvalsts, un šajā gadījumā tas ir kritērijs. Viņš noliedz sociālajos tīklos izskanējušos pārmetumus, ka traģēdija tiktu izmantota politiskā reitinga celšanai.

“Viss, ko dara Rīgas pašvaldība, nedod Dievs, ir sanācis labi, to uzreiz nosauc par Ušakova “PR gājienu”. Tas nozīmē, ja es strādāju labi, tad tas ir “PR”. Tad, lai šiem cilvēkiem sagādātu kaut kādu prieku, vai tad man katru dienu vajag darīt kādas cūcības vai nekrietnas lietas. Nu diemžēl tā ir tā cilvēku suga, kuriem ir grūti kaut ko pozitīvu pastāstīt,” skaidro Ušakovs.

50 000 eiro ziedojumu no Rīgas domes vispirms saņems Latvijas Sarkanais Krusts, kas to tālāk nosūtīs Krievijas Sarkanajam Krustam.

Domes opozīcija izteica pārmetumus Nilam Ušakovam, kāpēc šāda ziedojumu žesta nebija pēc tikpat traģiska ugunsgrēka Londonā, kad pērn daudzstāvu namā sadega 71 cilvēks.

Kā vēstīts, ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 64 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir bērnu. Oficiālie dati liecina, ka ievainoti ir vēl vismaz 84 cilvēki.

24 komentāri