Rīgas domes atlaišanas likumprojektu Saeimas komisijām varētu nodot jau šonedēļ

0 Komentāru

Otrdien, 17. decembrī, valdība lems par Rīgas domes atlaišanas likumprojektu. Saskaņā ar to galvaspilsētas domi varētu atlaist janvāra sākumā, bet ārkārtas vēlēšanu iespējamais datums no februāra beigām pārcelts uz marta sākumu.

Jautājums par Rīgas domes atlaišanu gan raisījis nesaskaņas valdības koalīcijā, – partija “KPV LV” to nolēmusi neatbalstīt.

Pirms koalīcijas sēdes Valsts kanceleja paziņoja, ka par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu trūkst pietiekamas juridiskās argumentācijas. Tomēr drīz vien atklājas, ka iebildes ir tehniskas dabas un nav šķēršļu, lai jau otrdien valdība lemtu par Latvijas galvaspilsētas domes atlaišanu.

Juridiskais iemesls domes atlaišanai gan ir cits, –  nespēja atkārtoti pildīt likumā pašvaldībai uzticēto funkciju atpirkumu apsaimniekošanas jomā.

Saeimas komisijām domes atlaišanas likumu varētu nodot jau šo trešdien, bet domes atlaišanas datums varētu būt 9. janvāris. Tikmēr jauno domi ārkārtas vēlēšanās būs jāvēl divus mēnešus vēlāk. Jāpiebilst, ka likumus par domes atlaišanu un to, uz cik ilgu laiku būs jāvēl, nākamā dome, visticamāk, neatbalstīs vairums partijas “KPVLV” deputātu.

Pirmdien arī kļuva skaidrs, ka “KPVLV” netiks iekļauta apvienotajā labējo partiju sarakstā uz Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām. “KPV LV” vēlmi šodien noraidīja Nacionāla apvienība un JKP.

0 Komentāru