Rīgas dome nobalso pret “Riga.lv” likvidēšanu

4 komentāri

Rīgas dome trešdien, 15. maijā, ārkārtas sēdē nobalsoja pret pašvaldības nodibinājuma “Riga.lv” likvidēšanu, vienlaikus līdz rudenim solot izvērtēt tā darbības lietderību.

Ārkārtas sēde tika sasaukta pēc opozīcija iesnieguma, kurā tika lūgts nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 30. jūnijam, uzsākt “Riga.lv” likvidāciju, kā arī nekavējoties, bet ne vēlāk kā līdz 1. jūlijam, veikt nodibinājuma “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” (RTAB) darbības lietderības izvērtējumu.

Šādu pieprasījumu opozicionāri iesniedza pamatojoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumu, kurā pausts, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā kontrole galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem – RTAB un “Riga.lv”.

Tikmēr Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR) un vicemērs Vadims Baraņņiks (S) rosināja RTAB darbību izvērtēt līdz 31.oktobrim, kā arī līdz šim datumam veikt “Riga.lv” darbības izvērtēšanu. Abu domnieku priekšlikums tika atbalstīts.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos.

Pērn RTAB strādājis ar 6,17 miljonu apgrozījumu un 606 973 eiro peļņu. Savukārt “Riga.lv” no pašvaldības šogad saņēmis 1,77 miljonus eiro lielu dotāciju.

Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki 13.maijā ieradās RTAB un Rīgas domes telpās, lai veiktu kratīšanu kriminālprocesā, kas ierosināts pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu, viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

KNAB informēja, ka ilgstoša un apjomīga darba rezultātā, analizējot iegūto informāciju, 5.aprīlī tas sācis kriminālprocesu pret RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojies ar Valsts kontroli.