Rīgas domē ievēlētās “latviešu partijas” noraida iespēju sadarboties ar “Saskaņu”/GKR

55 komentāri
Rīgas domē ievēlētās “latviešu partijas” noraida iespēju sadarboties ar “Saskaņu”/GKR
Sintija Zandersone / LETA

Rīgas domē ievēlētie politiskie spēki – Latvijas Reģionu apvienība/”Latvijas attīstībai” (LRA/LA), Jaunā konservatīvā partija (JKP), apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un partija “Vienotība” – noraida iespēju sadarboties ar galvaspilsētas pašvaldības vēlēšanās visvairāk balsis ieguvušo apvienību “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai” (“Saskaņa”/GKR).

Latvijas Reģionu apvienības viedoklis

LRA/LA Rīgas domē noteikti nebūtu gatava sadarboties ar partijām “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (GKR), akcentēja LRA/LA kopējā saraksta līderis Mārtiņš Bondars (LRA).

Viņš norādīja, ka “mēs bijām tie, kas pacēla karogu par esošās Rīgas domes varas nomaiņu un mēs to pateicām ļoti skaidri un nepārprotami”. LRA/LA neredzot iespēju iet kopā koalīcijā ar spēku, kuru priekšvēlēšanu kampaņā aicināja nomainīt, teica politiķis.

Jautājot par sadarbību ar JKP, VL-TB/LNNK un “Vienotību”, Bondars pauda, ka ar tām sadarbojās, lai nomainītu esošo Rīgas dome vadību, tomēr par citiem jautājumiem vēl nav vienisprātis. Viņš uzsvēra, ka ir virkne lietu, kuras LRA/LA nedarītu tā, kā pārējās partijas vēlas.

Jaunās Konservatīvās partijas viedoklis

Arī JKP neapsver iespēju sadarboties ar partiju apvienību “Saskaņa”/GKR, bet sadarbosies ar partijām un deputātiem, kuri pievērsīs uzmanību koruptīvām saiknēm un nesaimnieciskumam, aģentūrai LETA pauda viens no JKP līderiem Jānis Bordāns. JKP noteikumus par minēto lietu apkarošanu attiecinās gan uz koalīcijas, gan opozīcijas partijām.

Nacionālās apvienības viedoklis

VL-TB/LNNK saraksta līdere Baiba Broka, vaicāta, vai VL-TB/LNNK būtu gatava sadarboties ar partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai”, uzsvēra, ka šajā ziņā partija ir nemainīga savos uzskatos: VL-TB/LNNK nav sadarbojušies ar “Saskaņu”/GKR un neredz nekādu iespēju to darīt.

“Ar visām pārējām latviskajām partijām, kuras ir vienotas ar pamatlietām par Latvijas valstiskumu un Satversmē nostiprinātām vērtībām, kas mums saskan, mēs noteikti sadarbosimies. Es neredzu nekādas problēmas sadarboties un vienoties par platformu un izpildāmajiem darbiem,” norādīja Broka.

“Vienotības” viedoklis

“Vienotības” priekšsēdētājs Andris Piebalgs aģentūrai LETA sacīja, ka viņa vadītais politiskais spēks neplāno runāt par sadarbību Rīgas domē ar “Saskaņa”/GKR.

FOTO: tā partijas sagaidīja vēlēšanu rezultātus

Pirms vēlēšanām “Vienotība”, VL-TB/LNNK un ZZS parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz pēc vēlēšanām neveidot koalīciju ar “Saskaņa”/GKR.

Jau ziņots, ka “Saskaņa”/GKR saņēmusi 50,85% atbalstu, kas nozīmē, ka partiju apvienība nākamajā Rīgas domes sasaukumā iegūs 32 deputātu mandātus, liecina vēlēšanu provizoriskie rezultāti.