Rīgas dome apstiprina Langi pilsētas izpilddirektora amatā

Pievienot komentāru

Rīgas dome šodien nolēma apstiprināt SIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) padomes priekšsēdētāju Jāni Langi pašvaldības izpilddirektora amatā.

Par Langes iecelšanu amatā nobalsoja 46 no 57 klātesošajiem deputātiem.

Galvenais iemesls, kādēļ pilsētas izpilddirektora amats ir tik ietekmīgs – šis cilvēks uzrauga visu pašvaldības kapitālsabiedrību darbu. Izpilddirektors uzrauga naudas izlietojumu, regulē uzņēmumu darbu un ir tiesīgs lemt arī par valžu un padomes pārstāvju nomaiņu.

“Šo uzņēmumu apgrozījums sasniedz vienu miljardu eiro. Langem būs jārūpējas par to, lai rīdzinieki ir apmierināti gan ar “Rīgas namu pārvaldes” darbu, gan “Rīgas satiksmes” sniegtajiem pakalpojumiem un citu kapitālsabiedrību darbu,” teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Par!/Progresīvie”).

Atbalsts Langem no koalīcijas bija vienbalsīgs. Pārliecinājis par atbilstību amatam viņš ir arī opozīcijā strādājošos “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas Krievu savienības” deputātus.

“Vienkārši pateikt nē – ir jābūt ļoti svarīgiem argumentiem. Mums šādu argumentu šobrīd nav,” teica “Gods kalpot Rīgai” Rīgas domes frakcijas vadītājs Juris Radzevičs.

“Mēs šodien atbalstīsim Langes kunga ievēlēšanu šajā amatā un cerēsim uz turpmāko sadarbību,” apliecināja “Latvijas Krievu savienības” Rīgas domes frakcijas vadītājs Miroslavs Mitrofanovs.

Bijušās varas partijas “Saskaņa” deputāti gan bija nesaudzīgi un kritiski. Viens no galvenajiem pārmetumiem – Lange ir partijas “Vienotība” biedrs, kā arī amatpersonai plānotais atalgojums. Proti, Rīgas mērs jau iepriekš paudis, ka, lai algu padarītu konkurētspējīgu, Langem būšot piemaksas 100% apmērā no algas. Turklāt, Lange plāno turpināt pildīt arī Latvijas Dzelzceļa padomes priekšsēdētāja amatu.

“Papildus izpilddirektora pienākumiem Langes kungs piestrādās vēl dzelzceļa padomē. Kāpēc tikai tur? kāpēc ne vēl trīs līdz četrās vietās? Jūs varat iedomāties – pie tādas plānotās izpilddirektora noslodzes, par kādām papildus piestrādēm vispār vēl var būt runa?” iebilda Rīgas domes deputāts, “Saskaņa” Sandris Bergmanis.

Lange sola, ka no partijas izstāsies. Savukārt dzelzceļā viņš gribot turpināt iesāktās reformas nu kā šķērsli izpilddirektora amata ieņemšanai to nesaredz.

“Jāņem vērā, ka šis nav operatīvais darbs. Padomes darbs ir pēc būtības stratēģiska sekošana līdzi, lai uzņēmums sasniedz uzstādītos mērķus,” apliecināja jaunievēlētais Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Galvaspilsētas Izpilddirektoru amatā ieceļ uz pieciem gadiem.