Komentāri

Rīgā piektdien, 9. decembrī, notika neliels samits – uz tikšanos pulcējās visu triju Baltijas valstu valdību vadītāji.

Apspriesto tematu loks bija “parastais” – attiecības ar Krieviju, Ukrainas krīze, dabasgāzes tirgus. Taču šī tikšanās bija īpaša – ar to, ka Igaunijas premjeram tā bija pirmā šāda veida sanāksme, bet viņa Lietuvas kolēģim – pēdējā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Igaunijas premjerministram Jiri Ratasam šī bija pirmā vizīte Latvijā, kopš stāšanās amatā. Jau no paša rīta viņu savā Jūrmalas rezidencē uzņēma Valsts prezidents Raimonds Vējonis, bet uzreiz pēc tam Ratass Ministru kabinetā apspriedās ar Latvijas valdības vadītāju Māri Kučinski. Ratass Igaunijas premjerministra amatā stājās novembra beigās. Rietumu presē tolaik sākās spekulācijas, ka tas izraisīs Igaunijas ārpolitiskā kursa maiņu, jo Ratass pārstāv “Centra partiju”, kurai noslēgts sadarbības līgums ar Vladimira Putina “Vienoto Krieviju”. Tādēļ, viesojoties Rīgā, Ratass īpaši uzsvēra, ka nekas tamlīdzīgs nav gaidāms – Igaunija joprojām gaida NATO karavīru izvietošanu savā teritorijā un atbalsta Ukrainu.

Savukārt Lietuvas premjeram Aļģirdam Butkevičam šī bija atvadu vizīte. Lietuvā gan parlaments, gan prezidente jau apstiprinājuši viņa pēcteci Sauļu Skverneli, bet valdība, kuru viņš vadīs, vēl ir tapšanas stadijā, tādēļ Butkevičs turpina pildīt premjera pienākumus. Rīgā viņš pauda saviem kolēģiem ļoti līdzīgas atziņas, solot rūpēties par drošību un sadarboties “Rail Baltica” celtniecībā, bet nelaida garām arī iespēju pasūdzēties par Baltkrievijā topošo atomstaciju.

Tikšanās laikā Rīgā Baltijas valstu premjerministri arī parakstīja vienošanos par reģionālā gāzes tirgus izveidi, lai Baltijas gāzes tirgus būtu pilnībā integrēts Eiropā un attiecīgi brīvais tirgus nodrošinātu lētākas gāzes cenas. Tas būšot iespējams pēc Lietuvas-Polijas un Somijas-Igaunijas gāzes starpsavienojumu izbūves, kam jānotiek līdz 2020. gadam.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl